Dziś w trakcie debaty w TVN kandydat PiS na urząd prezydenta RP Andrzej Duda był przepytywany był przez redaktorów stacji oraz internautów. Jednocześnie prowadzono interaktywną sondę, wyniki której wyświetlano na ekranie. Aż 47 proc. widzów TVN, którzy wzięli w niej udział, przyznało, że zgadzają się z argumentami Andrzeja Dudy.

Widzowie dzisiejszej debaty w TVN na pewno zapamiętają m.in. odpowiedź Andrzeja Dudy na pytanie dziennikarki tej telewizji Justyny Pochanke.

- Jak pan śpiewa „Rotę” to śpiewa: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić czy pobłogosław”? - dociekała dziennikarka TVN.
- To nie „Rota”... to „Boże coś Polskę” - odparł rozbawiony Andrzej Duda, po czym dodał: – Modlę się tak, jak chcę. Każdy modli się tak, jak chce. Chciałbym Polski wolnej od korupcji, szemranych interesów, patologicznych zjawisk, wolnej od tego, żeby wymiar sprawiedliwości wypuszczał ewidentnych mafiosów, bo nie jest w stanie doprowadzić do ich skazania. Chciałbym, żeby w Polska była od nich wolna – skwitował kandydat PiS na prezydenta.

Równolegle z debatą widzowie TVN mogli oddać swój głos w sondzie i odpowiedzieć na pytanie, „Czy zgadzasz się z argumentami Andrzeja Dudy”. Wyniki sondy pokazywano na pasku na ekranie. W pewnym momencie poparcie dla argumentów kandydata PiS wynosiło prawie 47 proc.

fot.: ‏@Samueljrp / Twitter.com

Sonda nadal jest dostępna na stronie TVN24.pl. Do godz. 21.30 udział w niej wzięło 9822 osoby. Z argumentami Andrzeja Dudy zgadzało się wówczas 45 proc. respondentów.