Lobby rosyjskie daje o sobie znać

Od kilkunastu dni reżimowe, i część prawicowych mediów podających się za patriotyczne, a de facto wspierające frakcję prorosyjską w Polsce, przeprowadzają wściekły atak na media Strefy Wolnego

Od kilkunastu dni reżimowe, i część prawicowych mediów podających się za patriotyczne, a de facto wspierające frakcję prorosyjską w Polsce, przeprowadzają wściekły atak na media Strefy Wolnego Słowa oraz TV Republika. Głównym celem tych działań jest zniszczenie naszych mediów w momencie, gdy rozstrzygają się losy Polski.

Takie scenariusze powtarzają się co cztery lata w różnym nasileniu, ale ten jest bezprecedensowy i prawdopodobnie wiąże się z tym, że mamy przed sobą wybory i prezydenckie, i parlamentarne, czyli stawka w grze jest ogromna. Nie możemy temu zapobiec – będziemy starali się prostować kłamstwa. Kolejnym nasilającym się zjawiskiem, które ostatnio nas dotyka, jest ogromna lawina pozwów sądowych, które narażają nas na ogromne koszty. Prawdopodobnie zaszkodziliśmy wielu potężnym ludziom, ale doszedł jeden element, którego nie było wcześniej. Po wybuchu wojny na Ukrainie pojawiła się w Polsce rosnąca grupa miłośników Moskwy. To nią szczególnie mocno zajmują się nasze media, demaskując zagrożenie z nią związane. To jest prawdopodobnie największą przyczyną ataków na SWS (…).
więcej na Niezależna.pl

 

Źródło:

Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo