Komorowski zabłądził. Chwalił "Kościerzyn-Koźle", ale był w... Kędzierzynie-Koźlu

  

Bronisław Komorowski gościł w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu. Chciał pochwalić gospodarzy, ale zaliczył gigantyczną wpadkę. Prezydent przekręcił bowiem nazwę miasta, w którym przebywał. Czy można mówić o przejęzyczeniu, skoro powtarzał swój lapsus kilkakrotnie, czy może jednak był kiepskim uczniem z geografii? Filmik z kuriozalną pomyłką Komorowskiego pokazała telewizja TVM.
 
- Moją uwagę zwrócono na zapach specyficzny w hali produkcyjnej. Tak pachnie skuteczna innowacyjność w wydaniu polskim. To niegroźny zapach, ale zapach świadczący o doskonałych efektach innowacji, która została przeprowadzona w oparciu o współpracę przemysłu i instytutów naukowo-badawczych, w oparciu o polską myśl techniczną i naukową. Będzie służyła ta innowacja rozwojowi zakładów w Kościerzynie-Koźlu - mówił Bronisław Komorowski. Zaskoczenie ogromne - "Kościerzynie-Koźlu"? Przecież był w Kędzierzynie-Koźlu.

Co ciekawe, nie było to jedno przejęzyczenie. Kandydat PO na prezydenta RP wielokrotnie powtarzał złą nazwę miasta.
 
„Ale swój błąd naprawił. Jak pisze serwis kk24.pl w następnym przemówieniu wygłoszonym także na terenie zakładów Komorowski już się zreflektował i używał poprawnej nazwy miasta” – podaje „Fakt”.

To nie pierwszy raz, kiedy politycy Platformy Obywatelskiej przekręcają nazwę miasta. W pamięci mamy Jacka Rostowskiego i jego słynne "Bydgoszczu".
 
Zobacz wideo:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl


Wczytuję komentarze...

Kąpiel dozwolona nad całym Bałtykiem

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W niedzielę, bez obaw o swoje zdrowie, można się kąpać na wszystkich kąpieliskach nad Bałtykiem, położonych w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim - podał Główny Inspektor Sanitarny.

O aktualnym stanie czystości wody w miejscach, w których w tym sezonie turystycznym zorganizowano kąpieliska, GIS poinformował na swojej stronie internetowej.

Zakaz korzystania z wody obowiązuje natomiast na trzech kąpieliskach śródlądowych: dwóch położonych nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy i Trzebieży oraz w miejscowości Kamień (powiat wejherowski, Pomorskie) nad jeziorem Wysoka–Wycztok.

Sanepid przypomina, że stan wody w kąpieliskach nadbałtyckich może się nagle pogorszyć. W ich pobliżu mogą się pojawić zakwity sinic, które sprawią, że kąpiel w tych miejscach zostanie zabroniona.

W razie obfitego zakwitu sinic, Sanepid odradza wchodzenie do wody. Kąpiel w zanieczyszczonym akwenie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. Po połknięciu takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl