Zgodnie z najnowszym rankingiem World Happiness Report 2015 dotyczącym szczęścia mieszkańców poszczególnych krajów świata, Polska plasuje się dopiero na 60. pozycji. Nasz kraj wyprzedzają takie „oazy szczęścia” jak... Kazachstan, a nawet Białoruś.
 
Pierwsza dziesiątka najszczęśliwszych krajów świata, raczej nie budzi większych zaskoczeń. W czołówce są kraje skandynawskie: Dania Norwegia, Finlandia i Szwecja, a także Islandia, Kanada, Holandia, Nowa Zelandia i Australia.  USA uplasowały się na 15 miejscu, Wielka Brytania na 21.

Gdzie w rankingu znalazła się Polska? Okazuje się, że nasz kraj uplasował się na 60. pozycji, za Mołdawią, Słowenią, Litwą, Kazachstanem, a nawet Białorusią. Niewiele niżej od Polski, na 64. miejscu znalazła się natomiast Rosja.

Pierwszy ranking szczęścia mieszkańców poszczególnych krajów został opublikowany w 2012 roku. Wówczas Organizacja Narodów Zjednoczonych proponowała, aby w poszczególnych krajach świata zbadać poziom szczęścia ich mieszkańców.Pełny raport  World Happiness Report 2015 można przeczytać TUTAJ