Z Rewińskim na poważnie: 10 kwietnia? Od razu wiedziałem, że to nie wypadek WIDEO

– 10 kwietnia 2010 roku odczułem prosty impuls.

Filip Błażejowski
– 10 kwietnia 2010 roku odczułem prosty impuls. Wiedziałem, że to nie był wypadek, od razu pomyślałem, że to jest czyjaś robota, że to jest spreparowane i tak myślę do dzisiaj – powiedział satyryk Janusz Rewiński na antenie Telewizji Republika. Skomentował również bieżące wydarzenia polityczne.

Janusz Rewiński był wczoraj gościem specjalnego wydania programu "Wolne głosy" i w rozmowie z Michałem Rachoniem odniósł się m.in. do obecnej pozycji Polski na świecie, którą ocenił jako tragiczną.

– Jest tragicznie: oszukują podczas wyborów, za naszą granicą jest wojna, nasz największy sojusznik, USA, zachowuje się wobec nas niejednoznacznie, dyrektor FBI zaczyna mówić coś przeciwko Polakom – wyliczał. – Czy to jest przygotowanie do tego, że Polacy są mało ważni, czy to oznacza, że możemy być, ale równie dobrze może nas nie być. Niepokoi mnie to, pomimo tego, że jestem wesołkiem – zaznaczył.

Wywiad przeprowadzono z satyrykiem, ale tym razem poruszono najważniejsze tematy. Oczywiście, rozmawiano również o katastrofie smoleńskie.
– 10 kwietnia 2010 roku odczułem prosty impuls. Wiedziałem, że to nie był wypadek, od razu pomyślałem, że to jest czyjaś robota, że to jest spreparowane i tak myślę do dzisiaj – wspomina Rewiński (wywiad zrelacjonował portal telewizjarepublika.pl).

Z niepokojem obserwował również, to co się wydarzyło po katastrofie.

– Jest determinacja, żeby tę prawdę przykryć, stosuje się różne metody, żeby zdewaluować tezy wybitnych naukowców – podkreślał. – Władza nie ma czystego sumienia.

Obecną sytuację porównał do "terroryzmu w najgorszej postaci".
– Terroryzm polega na tym, żeby wzbudzić strach i tym strachem sterować. Mamy mówić szeptaną propagandą Jesteśmy nasyceni agenturą wpływu, jesteśmy nasyceni agenturą ludzi, którzy byli agentami sowieckimi, to są ich dzieci, ich rodziny – podkreślał. – Ten strach ma być rozgrywany – nie idź, nie protestuj, lepiej siedź cicho. To robią nie amatorzy, tylko specjaliści od terroru. Nasza ojczyzna, nasz kraj, nasza historia dokładnie wie, kto był najlepszym specjalistą od terroru.

CAŁY WYWIAD Z JANUSZEM REWIŃSKIM - OBEJRZYJ KONIECZNIE!

część pierwsza


część druga


część trzecia

 

 Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo