Komandor Wegrzyn chwali się imprezami z "Nocnym Wilkami". Rodziny Katyńskie oburzone

  

Postawa Wiktora Węgrzyna, głównego komandora Rajdu Katyńskiego, który stał się w ostatnich dniach czołowym obrońcą „Nocnych Wilków” Putina oburzyła członków Rodziny Katyńskiej. - Pan Węgrzyn głosząc takie hasła nie ma prawa występować pod naszym szyldem - stwierdziła Katarzyna Gadawska z Zarządu Kieleckich Rodzin Katyńskich.

- Jestem oburzona wypowiedziami oraz postawą komandora Rajdu Katyńskiego. Pan Węgrzyn może sobie pić wódkę, z kim chce i gdzie chce, ale prywatnie - powiedziała portalowi niezalezna.pl Katarzyna Gadawska. - Występując pod szyldem ofiar, nie można jednocześnie bratać się z tymi, którzy chcą honorować okupantów, naszych katów. Jak można, używając w nazwie swojej organizacji słowo "katyński", tłumaczyć zaangażowanie wojenne tych, którzy przyjeżdżają do nas uczcić kolegów-katów z Katynia mordujących polskich bohaterów? - stwierdziła oburzona wypowiedziami komandora, które padły na antenie Telewizji Republika.

- To jakaś schizofrenia, i ja, jako potomek zamordowanych w Katyniu, się takiemu zachowaniu stanowczo sprzeciwiam - podsumowała.

Oburzenia nie ukrywa także poseł Stanisław Pięta (PiS). - Polscy motocykliści jeżdżą do Katynia, gdyż są tam masowe groby Polaków, bestialsko zamordowanych przez bezpośrednich poprzedników tych, którzy dzisiaj rządzą Rosją. Mamy prawo do modlitwy i do pamięci. Gang "Nocnych wilków" natomiast chce uczcić zwycięstwo ZSRR nad Hitlerem. Putin chce uczcić zwycięstwo w wojnie z Niemcami, która zaczęła się wspólnym atakiem Hitlera i Stalina na Polskę. Problem w tym, że dla Polaków to zwycięstwo oznaczało nową, komunistyczną okupację i Polska w żaden sposób nie powinna tolerować obchodów "święta" 9 maja - podkreślił poseł.

- Poza tym nie chodzi tutaj o sentymentalną wycieczkę w przeszłość, ale o twardą politykę. Rosja kierowana przez KGB-istę Putina, na resentymentach sowieckich chce odbudowywać swoją potęgę, a rajd "Nocnych Wilków" ma w tym pomóc. Śladem gangu chcą jechać kolejne grupy nacjonalistów rosyjskich "przyjaciele armii i floty itp" (kawalkada samochodów przez Warszawę). Ważne jest także bezpośrednie, czynne zaangażowanie gangu w zajęcie Krymu. Moim zdaniem jest to grupa, która ma za zadanie upokorzyć Polaków, rozpoznać społeczne reakcje i wywołać maksymalną liczbę incydentów, które będą przydatne Putinowi do kreowania imperialnej narracji i atakowania Polski - zaznaczył.

Konsternacje wywołały wypowiedzi Węgrzyna, w których opowiadał o swoich dobrych, osobistych wspomnieniach ze wspólnych ognisk i śpiewów, próby zablokowania wiz dla "Nocnych Wilków" nazwał „histeryczną nagonką”. Z kolei na antenie Telewizji Republika Węgrzyn stwierdził, że „Nocne Wilki" robią dokładnie to samo co my!”, oraz m.in. że „Cieszyli się z zajęcia Krymu, tak samo jak generał Żeligowski z zajęcia Wilna”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Adwokaci też apelują

zdjęcie ilustracyjne / / pixabay.com/CC0/succo

  

Adwokatura polska apeluje, aby śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza stała się początkiem odnowy życia politycznego i społecznego w naszej ojczyźnie. Tego oczekuje całe polskie społeczeństwo - napisała Naczelna Rada Adwokacka w podjętej dzisiaj uchwale.

Uchwałę NRA przyjęła przez aklamację podczas sobotniego posiedzenia w Warszawie. Członkowie NRA uczcili także minutą ciszy pamięć o Pawle Adamowiczu.

Jak głosi uchwała "zabójstwo Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dokonane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wstrząsnęło całą Polską".

"Ta zbrodnia stanowi nie tylko zamach na życie człowieka. Jest zamachem wymierzonym w wartości takie jak: dobroć, szlachetność, ofiarność i chęć niesienia pomocy bliźnim. Wartości te reprezentował Prezydent Paweł Adamowicz – przyjaciel Polskiej Adwokatury"

- zaznaczono.

"Adwokatura nie może pogodzić się z tą śmiercią i nie akceptuje przyczyn, które do niej doprowadziły. Wszechobecna i niespotykająca się z adekwatną reakcją organów państwa mowa nienawiści oraz bezpardonowa i brutalna walka polityczna, której celem są partykularne interesy, stanowiły podatny grunt dla tego czynu"

- oceniono w uchwale.

Zaapelowano także, aby tragiczna śmierć prezydenta Gdańska "stała się początkiem odnowy życia politycznego i społecznego w naszej Ojczyźnie". "Tego oczekuje całe polskie społeczeństwo" - wskazała NRA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl