Motocykliści z Rajdu Katyńskiego pojadą z sowieckimi Nocnymi Wilkami? Niewykluczone

Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdów Katyńskich, bronił dziś w TV Republika motocyklowego klubu Nocne Wilki. Zasugerował też, że on i niektórzy jego koledzy pojadą wraz z Rosjanami przez Polskę.

służba prasowa Kremla; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/
Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdów Katyńskich, bronił dziś w TV Republika motocyklowego klubu Nocne Wilki. Zasugerował też, że on i niektórzy jego koledzy pojadą wraz z Rosjanami przez Polskę. Ta solidarność Węgrzyna z tymi zagorzałymi zwolennikami Putina i symboli sowieckich jest naprawdę zdumiewająca...

Ulubiony klub motocyklowy Władimira Putina - objęte sankcjami USA (za zbrojne działania na Krymie) Nocne Wilki - przejadą pod koniec kwietnia 2015 r. przez Polskę, zmierzając do Berlina. Oficjalnie po to, by świętować zwycięstwo Armii Czerwonej, choć znając ich dokonania, nie można wykluczyć prowokacji. Zwłaszcza że dziś przywódca Wilków Aleksander Załdostanow powiedział jednej z rosyjskich gazet, że ich "akcja zapewne nie podoba się potomkom tych Polaków, którzy byli policjantami i nadzorcami w gettach żydowskich". 

Mimo tej wypowiedzi Nocne Wilki znalazły w Polsce żarliwego obrońcę. Jest nim Wiktor Węgrzyn, komandor... Rajdów Katyńskich. Bronił on Nocnych Wilków nie tylko w TV Republika, ale i w TVP Info. Mówił, że ma bardzo dobre osobiste wspomnienia ze wspólnych ognisk i śpiewów, że to normalni ludzie, tylko wychowani w innej tradycji itd. Podkreślał też, że w Polsce rozpętano przeciw nim histeryczną nagonkę.

Gdy w TV Republika Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny portalu Niezalezna.pl, zwrócił Węgrzynowi uwagę, że to Nocne Wilki utworzyły oddziały rosyjskiej „samoobrony” na Krymie przed inwazją "zielonych ludzików" i przyczyniły się do powołania w Sewastopolu promoskiewskiej administracji, komandor Rajdów Katyńskich odrzekł, że nie widzi w tym nic złego. Kłamstwem nazwał też Węgrzyn przypisywanie Nocnym Wilkom sympatii prokomunistycznych, choć - jak przypomniała prowadząca rozmowę Katarzyna Gójska-Hejke - lider klubu Aleksander Załdostanow chwali Józefa Stalina i utrzymuje serdeczne stosunki z byłym funkcjonariuszem KGB Władimirem Putinem. Na stronie internetowej Nocnych Wilków aż roi się zaś od symboli komunistycznych, z którymi członkowie klubu chętnie się fotografują:


fot.: nwrussia.info - gang nocnych wilków 10 kwietnia w okupowanym przez terrorystów Ługańsku


fot.: nwrussia.info


fot.: nwrussia.info​

A oto plakat Nocnych Wilków zapowiadający ich rajd przez Polskę:


 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo