Upomnijmy się o prawdę!

  

Już dzisiaj wieczorem członkowie klubów „Gazety Polskiej” będą pikietowali przed ambasadą Rosji w Warszawie. Zebrani domagać się będą przede wszystkim zwrotu kluczowych dowodów niezbędnych do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, m.in. wraku samolotu, oraz odtajnienia akt zbrodni katyńskiej.

- Będziemy domagali się zwrotu z Rosji wraku samolotu Tu-154M, a także całkowitego odtajnienia akt sprawy katyńskiej. Chociaż minęło 75 lat, akta tej zbrodni do dzisiaj nie są znane opinii publicznej. Nasza manifestacja, nasz protest ma pokazać niezadowolenie z działań władz rosyjskich, a także władz polskich, które nie upominają się o prawdę zarówno o Katyniu, jak i Smoleńsku w sposób należyty – mówi Witold Szpiczyński z Otwockiego Klubu „Gazety Polskiej” w rozmowie z portalem Niezależna.pl. Zapewnia także, że służby porządkowe będą robiły wszystko, by uniknąć prowokacji i zapewnić spokojny przebieg zgromadzenia.

Protest rozpocznie się o godz. 18 przed ambasadą Rosji w Warszawie (ul. Belwederska 49). Po godzinie uczestnicy manifestacji przejdą przed pomnik Katyński na pl. Zamkowy, by upamiętnić polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Organizatorem akcji jest Otwocki Klub „Gazety Polskiej” wspierany przez Młodzieżowy Klub „GP”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Schetyna zwołał naradę szefów regionów

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

W siedzibie Platformy Obywatelskiej w Warszawie zebrali się dziś wieczorem szefowie regionów PO na spotkaniu z szefem partii Grzegorzem Schetyną.

Tematem dzisiejszego spotkania, tak jak i zaplanowanego na środę posiedzenia zarządu partii - jak przyznają politycy PO - jest podsumowanie niedzielnych wyborów, w których startująca w ramach Koalicji Obywatelskiej PO zajęła drugie miejsce, przegrywając z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl