​„Stenogramy” z tupolewa to nic nowego. Ponad rok temu ich treść ujawnił tajemniczy bloger

– Stenogramy są pisane cyrylicą na zlecenie Władimira Putina i wpisują się w to, co przedstawiła pani Anodina – powiedział w czasie konferencji prasowej poseł PiS Bartosz Kownacki.

sejm.gov.pl/print screen
– Stenogramy są pisane cyrylicą na zlecenie Władimira Putina i wpisują się w to, co przedstawiła pani Anodina – powiedział w czasie konferencji prasowej poseł PiS Bartosz Kownacki. Zwrócił również uwagę na to, że treść rzekomych „stenogramów” była znana już od ponad roku.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – Bartosz Kownacki i Marcin Mastalerek – spotkali się z dziennikarzami, aby przedstawić stanowisko zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej po ujawnieniu przez RMF FM rzekomych stenogramów z kokpitu  Tu-154M.

Stenogramy są pisane cyrylicą na zlecenie Władimira Putina i wpisują się w to, co przedstawiła pani Anodina – mówił podczas konferencji Kownacki.

Poseł PiS zwrócił też uwagę na to, że „rewelacje” ujawnione przez RMF FM, to w rzeczywistości nic nowego. Treść tych „stenogramów” Kownacki poznał już w styczniu 2014 roku.

Przypomniał, że na blogu użytkownika „soundamator” w salonie24.pl – we wpisie „Stenogramy – co powiedziano na 100 metrach” ze stycznia 2014 r. – znalazły się słowa, które później trafiły do rzekomego „stenogramu”. – Pada tam sformułowanie na wysokości stu metrów – kiedy zgodnie z opinią Instytutu Sehna pada sformułowanie „odchodzimy na drugi krąg” – pada sformułowanie „dochodzimy wolniej”. I dokładnie te same słowa są zapisane później w opinii biegłych – podkreślił Kownacki.

Na wpis blogera zwracał też uwagę mec. Piotr Pszczółkowski w rozmowie z portalem niezalezna.pl. – Co do kwestii merytorycznych opublikowanych dokumentów, to jest to stek pomówień i odeślę państwa do wcześniejszych publikacji medialnych. Otóż w dniu 13 stycznia 2014 r. stenogram z podobnymi rewelacjami podobnych treści pojawił na jednym z blogów internetowych – mówił Pszczółkowski. 

Zobacz całą konferencję:

 

Źródło: niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo