Hofman ma przeprosić Komorowskiego. Sąd nie dopuścił byłego polityka PiS do głosu

Adam Hofman ma przeprosić Bronisława Komorowskiego. To pierwszy wyrok w trybie wyborczym.

screen; TVN24
Adam Hofman ma przeprosić Bronisława Komorowskiego. To pierwszy wyrok w trybie wyborczym. Choć były poseł PiS był na sali w czasie rozprawy, to sąd nie dopuścił go do głosu, nie miał więc możliwości wytłumaczenia się. Sztab prezydenta pozwał Hofmana po tym, jak zapytał w programie Moniki Olejnik na antenie TVN24, czy to prawda, że jeden z byłych członków władz SKOK Wołomin jest członkiem honorowym komitetu Bronisława Komorowskiego.

Sąd zakazał rozpowszechniania informacji o Andrzeju Kleszczewskim, nakazał sprostowanie i przeprosiny przed programem „Kropka nad i”, oraz wpłatę 10 000 złotych na cel charytatywny.

Według mojej wiedzy – a jest to wiedza z poważnych źródeł – związki prezydenta z Wołominem są głębsze. Zadam pytanie prof. Nałęczowi: czy były członek władz SKOK Wołomin – pan Kleszczewski – jest członkiem komitetu honorowego pana prezydenta? Bo według mojej wiedzy jest. Jeśli taki człowiek – z zarządu SKOK Wołomin – jest członkiem komitetu honorowego PBK, to to przestaje być zabawne. Zaczyna robić się krucho z argumentacją, że prezydent nie ma nic wspólnego ze SKOK-iem Wołomin – powiedział Hofman.

Tomasz Nałęcz nie dał jednoznacznej odpowiedzi. – Nie wiem, czy jest w komitecie honorowym – mówił.

Po zadanym pytania Monika Olejnik ogłosiła, że informacja Hofmana jest nieprawdziwa. „Właśnie dostałam informację z Pałacu Prezydenckiego” - powiedziała.

Następnie okazało się sztab Komorowskiego pozwał Hofmana w trybie wyborczym.Chodzi o to, by nie tylko nie można było krytykować, ale by nie można było nawet pytać! By nie można było pytać obecnego prezydenta ani o jego związki ze SKOK-iem Wołomin, z WSI, z poprzednim systemem. Także o zaangażowanie w PRL rodziny jego żony – powiedział Hofman w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

 

 Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl,300polityka.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo