​VIII Katyński Marsz Cieni

W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. w przeddzień 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przejdzie ulicami Warszawy VIII Katyński Marsz Cieni.

archiwum
W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. w przeddzień 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przejdzie ulicami Warszawy VIII Katyński Marsz Cieni. Jest on milczącym hołdem Polakom zamordowanym na Wschodzie. Marsz organizuje Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław” i Instytutu Pamięci Narodowej. 

W dniu 12 kwietnia spod Muzeum Wojska Polskiego o godz. 15.00 wyruszą członkowie grup rekonstrukcyjnych w mundurach oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza i Policji. Marsz Przejdzie w milczeniu przez serce Warszawy: Trakt Królewski, Stare Miasto i pl. Krasińskich do pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, oddając hołd polskim żołnierzom, którzy 75 lat temu zostali zamordowani przez Sowietów.Kolumnę będzie prowadził oryginalny samochód NKWD tzw. „czarny woron” (tego typu samochody woziły polskich oficerów przez las katyński). Podczas Marszu na postojach będzie czytana korespondencja z obozów, lista poległych oficerów czy wspomnienia o heroicznej postawy duchownych.  

Organizatorzy podkreślają, że specyficzna formuła Marszu zawiera wymowną ciszę i skupienie. Jest on hołdem i symbolicznym towarzyszeniem polskim oficerom w ich ostatniej drodze. Marsz nie ma charakteru politycznego.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo