Kongres USA żąda broni dla Ukrainy. A Polacy pomagają uchodźcom

Koniec żartów.

mil.gov.ua
Koniec żartów. Zarówno Republikanie, jak i Demokraci, reprezentanci dwóch głównych sił politycznych w amerykańskim kongresie wezwali do dozbrojenia Ukrainy, która ich zdaniem stanęła w obliczy „niesprowokowanej agresji rosyjskiej” .

Zdaniem Kongresmanów, wysłanie przez Stany Zjednoczone broni do Kijowa pomoże Ukrainie wzmocnić zdolność  do obrony suwerennego terytorium. Prezydent USA Barack Obama póki co zwleka z podjęciem ostatecznej decyzji, ale za chwilę może to się zmienić. Za wysłaniem śmiercionośnego uzbrojenia obstaje nie tylko Kongres, ale i wielu ekspertów.

Sprawa jest tym poważniejsza, że źródła NATO informują o kolejnych przerzutach broni przez niekontrolowaną przez Kijów granicę ukraińsko-rosyjską. Mówił tym naczelny dowódca sił w Europie, amerykański generał Philip Breedlove. - Wszystkie metody pomocy, jakimi dysponują USA czy inne kraje powinny być brane pod uwagę - stwierdził Breeedlove.

Decyzja Kongresu wpisuje się w te słowa. Sytuację zaognia fakt, że na nieobjęte działaniami wojennymi terytoria Ukrainy trafia coraz więcej dywersantów z Rosji i kontrolowanych przez nią tzw. „republik ludowych” – donieckiej, ługańskiej, których zadaniem jest sianie niepokoju, przeprowadzanie zamachów oraz dywersja antyukraińska.

Tymczasem w Polsce trwa kolejna odsłona akcji „Jestem Polakiem – Pomagam Ukrainie”. Inicjatywę stowarzyszenia „Pokolenie” z Katowic wspierają media Strefy Wolnego Słowa oraz Telewizja Republika. Jak przekonują organizatorzy, pomoc trafi do ludzi, którzy naprawdę jej potrzebują.

– Pomagamy ludziom, cywilom, którzy przez rosyjską agresję stracili cały swój dobytek, a często bliskich i rodziny. Jeśli wysyłamy jakąś pomoc do batalionów ochotniczych, są to ludzie dobrze nam znani, do których mamy zaufanie. Gwarantujemy, że żadna pomoc nie zostanie zmarnotrawiona, ani nie dostanie się w niepowołane ręce. Pamiętamy także o Polakach Ukrainy, którzy często walczą za swoją ojczyznę w batalionach i armii ukraińskiej - przekonują wolontariusze z „Pokolenia”

Jeśli również Państwo chcą wesprzeć akcję „Jestem Polakiem – Pomagam Ukrainie” prosimy o wpłaty na podane konto:

Stowarzyszenie Pokolenie ul. Drzymały 9/4 40-059 Katowice
Numer konta: ING Bank Śląski
89105012141000002319853707

Przelew zagraniczny: Stowarzyszenie Pokolenie ul. Drzymały 9/4 40-059 Katowice
Numer konta: SWIFT/BIC: INGBPLPW IBAN: PL89105012141000002319853707

 

Źródło: niezalezna.pl

​Wojciech Mucha
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo