Z OSTATNIEJ CHWILI

Annie Ernaux laureatką tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury • • •

Podpisy zebrane. 1 milion 600 tysięcy Polaków popiera kandydaturę Andrzeja Dudy

Komitet wyborczy PiS złoży w Państwowej Komisji Wyborczej 1 milion 600 tysięcy podpisów z poparciem Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta. Dziś karty z podpisami zostaną złożone w PKW.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Komitet wyborczy PiS złoży w Państwowej Komisji Wyborczej 1 milion 600 tysięcy podpisów z poparciem Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta. Dziś karty z podpisami zostaną złożone w PKW. Jak powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński podpisów jest więcej.
 
Choć wymagana liczba wynosi sto tysięcy, to komitety poszczególnych kandydatów starają się zebrać ich jak najwięcej, bo ogłoszenie liczby zgromadzonych podpisów jest ważnym elementem kampanii wyborczej.

W zeszłym tygodniu komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego złożył w PKW 250 tys. podpisów z poparciem dla kandydatury ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Z dostępnych informacji wynika że najwięcej podpisów Andrzej Duda uzyskał w województwie śląskim - 177 tysięcy podpisów. W województwie świętokrzyskim kandydaturę Dudy poparły 103,750 osoby.

Janusz Korwin-Mikke lider partii KORWiN złożył 200 tys. podpisów 9 marca. Dzisiaj kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski złożył w PKW 188 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą.

Zobacz wideo: 

 

 Źródło: niezalezna.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo