​TVN i jej długi sprzedane. Większościowe udziały w rękach Amerykanów

16 marca Grupa ITI i Canal+ podały informację o sprzedaży 52,7 proc. udziałów w spółce TVN. Kupującym jest amerykańska Scripps Networks Interactive (SNI).

youtube.com/twitter.com/InstaSingapore
16 marca Grupa ITI i Canal+ podały informację o sprzedaży 52,7 proc. udziałów w spółce TVN. Kupującym jest amerykańska Scripps Networks Interactive (SNI). Zgodnie z umową sprzedane zostają również długi TVN – 840 mln euro.
 
Grupa ITI i Grupa Canal+ Zawierają Umowę Sprzedaży Udziałów w N-Vision B.V. na Rzecz Southbank Media Ltd., Brytyjskiej Spółki Zależnej od Scripps Networks Interactive” – czytamy w komunikacie.
 
SNI zapłaciło za 100 proc. udziałów w N-Vision B.V. (zarejestrowana w Amsterdamie), która poprzez Polish Television Holding B.V. („PTH”) będzie posiadała w przybliżeniu 52,7 proc. udziałów w kapitale TVN S.A.
 
Przez SNI przejęte zostają również zobowiązania wynikające z obligacji wyemitowanych przez „PTH” i TVN o wartości nominalnej odpowiednio 300 i 540 mln euro.
 
Scripps Networks Interactive produkuje programy o tematyce kulinarnej i podróżniczej. Jest w posiadaniu kanałów Great American Country, Travel Channel, Cooking Channel, Food Network, DIY Network, HGTV.
 
SNI dociera miesięcznie do 190 milionów odbiorców. 

 

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo