Sztab Komorowskiego obiecuje atak "o sile bomby atomowej" i Newsweek wyciąga... antysemicką kartę

"Polakożerca" - tak w "Newsweeku" opisano teścia Andrzeja Dudy, znanego poetę i krytyka literackiego prof. Juliana Kornhausera. Powód? Jego żydowskie pochodzenie.

http://andrzejduda.pl
"Polakożerca" - tak w "Newsweeku" opisano teścia Andrzeja Dudy, znanego poetę i krytyka literackiego prof. Juliana Kornhausera. Powód? Jego żydowskie pochodzenie. Dwa dni temu, po publikacji nowego spotu Dudy "jeden z kluczowych spin doktorów, stojących za strategią kampanii kandydata PO" w rozmowie z portalem 300polityka zapowiadał: "Odpowiemy przekazem o sile rażenia bomby atomowej".

W najnowszej publikacji w tygodniku Tomasza Lisa autorzy grają antysemicką nutą. W artykule "Duda gracz" Michała Krzymowskiego i Anny Szulc w negatywnym kontekście przedstawia się pochodzenie teścia kandydata PiS na prezydenta, Andrzeja Dudy. Przy okazji jako zarzut stawia się również fakt jego członkostwa w... Unii Wolności 14 lat temu. Zacytujmy kluczowy fragment w całości:

„Dlaczego akurat Unia Wolności? Czyżby wpływ na ówczesne polityczne wybory Andrzeja Dudy miał jego teść, znany poeta i krytyk literacki prof. Julian Kornhauser? W 1994 r. Duda ożenił się z jego córką Agatą. Julian Kornhauser, z pochodzenia Żyd, w jednym ze swoich wierszy rozliczał się z Polakami biorącymi udział w pogromie kieleckim, za co przez prawicowców został okrzyknięty polakożercą”

Tygodnik Tomasza Lisa nie przedstawia żadnych dowodów na to, że ktokolwiek na prawicy "okrzyknął" teścia Dudy "polakożercą", czyni to jednak rzeczywiście sam "Newsweek". Autorzy publikacji idą dalej i po teściu zabierają się za córkę i żonę. Ta pierwsza według "anonimowego działacza" nie zagłosowałaby na ojca, gdyby nie był jej ojcem, żona zaś z kolei regularnie mu się "sprzeciwia" w dość osobliwy (według teorii Newsweeka) sposób.

Symbolem sprzeciwu miałby być worek ze śmieciami – po każdym powrocie Dudy z partyjnych posiadówek wystawiała mu przed drzwi odpadki - pisze organ Lisa. Czy publikacja tygodnika inspirowana była przez sztab Bronisława Komorowskiego? Kilka dni temu, portal 300polityka.pl opisał reakcję sztabowców PO na nowy spot Andrzeja Dudy pt. "Kto odbierze telefon?"Sięgniemy po sprawę SKOK-ów, (...) pokażemy co robił jako poseł i minister Kaczynskiego i Ziobry, kto go popiera: Pawłowicz, Macierewicz, Rydzyk. Ale to wierzchołek góry lodowej tego, czego Polacy nie wiedzą o kandydacie PiS - mówił polityk PO "bezpośrednio zaangażowany w kampanię", obiecując "przekaz o sile bomby atomowej".

Czy żydowskie pochodzenie teścia Andrzeja Dudy to ta "bomba atomowa"? Jak na zagranie antysemicką kartą zapatruje się niemiecki wydawca "Newsweeka" Ringier Axel Springer? Adres mailowy do przedstawiciela koncernu w centrali: pr@ringieraxelspringer.com, do przedstawiciela w Polsce: anna.marucha@ringieraxelspringer.pl

 

Źródło: niezalezna.pl

sp
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo