Amerykanie zmieniają decyzję: nie wyślą wojsk na Ukrainę. Ma to związek z "chorobą" Putina?

  

Jeszcze wczoraj było niemal pewne, że w przyszłym tygodniu na Ukrainę trafi 1000 amerykańskich żołnierzy, którzy zostaną tam przynajmniej do listopada 2015 r. W ostatniej chwili Amerykanie zmienili zdanie. Czyżby ta nagła decyzja miała związek z tajemniczym zniknięciem Władimira Putina?

"Departament Stanu USA nie rozważa możliwości transportu amerykańskiego wojska na Ukrainę" - stwierdziła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psak podczas briefingu.

"Nie rozważamy tej możliwości, więc nie będę o tym mówić" - ucięła Psak dopytywana przez dziennikarzy o tę decyzję. Rzeczniczka dodała, że USA będą nadal ograniczać się do dyplomatycznej presji na Rosję.

Z dość niespodziewanym oświadczeniem władz USA zbiegła się wypowiedź sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga dla telewizji Sky News. "Konflikt na wschodniej Ukrainie nie dotyczy NATO, pomimo że Rosja naruszyła prawo międzynarodowe" - powiedział Stoltenberg. Na pytanie, czy NATO zrobi cokolwiek, aby powstrzymać siły Władimira Putina na Ukrainie, odrzekł zaś: "Naszym głównym zadaniem jest obrona i ochrona wszystkich sojuszników z NATO, a żaden członek NATO nie został zaatakowany".

Amerykańskie wojska przybyły za to już na Łotwę i do Estonii. W tym pierwszym kraju USA rozmieściły m.in. 120 czołgów i 1. Brygadę 3 Dywizji Piechoty USA. W Estonii zaś dziś zjawią się dwa amerykańskie oddziały powietrzno-desantowe oraz oddział czołgów Abrams.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rbc.ua,news.sky.com,kresy24.pl

Wczytuję komentarze...

Jest reakcja rzecznik PiS na obelżywe słowa szefa MSZ Izraela. Mazurek przypomniała fakty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Sprawiedliwy wśród Narodów Świata – tysiące Polaków otrzymało to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie" - przypomniała za pośrednictwem Twittera rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Dzisiaj przed południem premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu.

[polecam:https://niezalezna.pl/259352-szczyt-v4-w-izraelu-odwolany-powod-interweniowal-premier-polski]

Taka decyzja to skutek tego, że wczoraj p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził:

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (były premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca, "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych".

Po tej wypowiedzi do polskiego MSZ została wezwana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl