​Andrzej Duda: "Armia Europejska tylko wtedy, gdy nie będzie osłabiać NATO"

  

Jestem żelaznym zwolennikiem stworzenia Armii Europejskiej tylko w momencie, gdy nie będzie ona prowadziła do osłabienia Sojuszu Północno-Atlantyckiego – mówił dziś Andrzej Duda podczas wizyty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Kandydat PiS na prezydenta odniósł się w ten sposób do kwestii ewentualnej budowy Armii Europejskiej.

- Pomysł powołania takiej armii jest pomysłem, który padł bardzo dawno temu. Natomiast rzeczywiście wcześniej nie był traktowany zbyt poważnie, dziś zaś został podniesiony znów przez pana przewodniczącego Junckera. W tej chwili sprawie armii nadawany jest bieg, ale nie ma jeszcze konkretnych rozwiązań w tym zakresie, jest natomiast wiele znaków zapytania - mówił Duda, wskazując jednocześnie, że sam pomysł już spotkał się z krytyką.

Krytycy pomysłu, wykazywał Duda, podkreślają, iż najpierw potrzebna jest strategia odnośnie bezpieczeństwa i dopiero, gdy taka będzie, można będzie mówić o Armii Europejskiej.

- Sprawa Armii ma być omawiana szczegółowo na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, prawdopodobnie w czerwcu - poinformował Duda.

Z punktu widzenia Polski, wykazywał, najważniejsze jest to, byśmy mieli jak największe gwarancje bezpieczeństwa, by bezpieczeństwo Polski było wzmacniane.

- Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania tylko w momencie, gdy nie będzie ono prowadziło do osłabienia Sojuszu Północno-Atlantyckiego, który jest największym gwarantem bezpieczeństwa - mówił Andrzej Duda.

- Nie wyobrażam sobie, by Armia Europejska była tworem odrębnym od NATO, bo to będzie kierunek budowania bariery pomiędzy UE a USA, co w moim przekonaniu nie jest dziś w polskim interesie - dodawał kandydat PiS na prezydenta.

P
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: andrzejduda.pl

Wczytuję komentarze...

To była ciekawa dyskusja! Co dziewczynka powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Edyta Kazikowska

  

Jarosław Kaczyński gościł dziś na pikniku rodzinnym w Chełmie. Po przemówieniu prezes PiS rozmawiał z mieszkańcami. Wśród nich była dziewczynka, która zdradziła Kaczyńskiemu swoje marzenie. Chciałaby zostać chirurgiem i pracować w Polsce. "To bardzo ciężka praca" - odpowiedział prezes PiS z podziwem.

Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- apelował prezes PiS w swoim przemówieniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/280717-prezes-pis-na-pikniku-rodzinnym-w-chelmie-realizujemy-nowe-zapowiedzi-punkt-za-punktem

Jarosław Kaczyński odbył też liczne rozmowy z mieszkańcami Chełma. Była wśród nich również pewna dziewczynka, która zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Chcę być chirurgiem - powiedziała dziewczynka, zaznaczając, że chciałaby się rozwijać w Polsce.

To bardzo ciężka praca, ale jak chcesz, to wspaniale

- odpowiedział z podziwem prezes PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl