Bezprawny atak policji?

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo ws.

arch.
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariuszy policji podczas lutowych manifestacji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
 
Poinformował o tym na swojej stronie internetowej poseł PiS Grzegorz Matusiak. Polityk opublikował zeskanowany list z prokuratury. Wynika z niego, że postanowieniem prokuratora z dnia 5 marca 2015 r. „wszczęte zostało śledztwo pod sygnaturą V Ds/31/15 w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariuszy policji podczas interwencji związanej z przywracaniem naruszonego porządku prawnego w toku manifestacji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w dniach 3, 4 oraz 9 lutego 2015 r., w Jastrzębiu-Zdrój, poprzez użycie środków przymusu bezpośredniego, w tym broni gładko lufowej oraz gazu łzawiącego wobec uczestników demonstracji, na skutek czego część z uczestników doznała obrażeń ciała bądź rozstroju zdrowia, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk.” – czytamy w dokumencie.
 
Chodzi o użycie przez policję broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia górniczej demonstracji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo