Bezprawny atak policji?

  

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariuszy policji podczas lutowych manifestacji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
 
Poinformował o tym na swojej stronie internetowej poseł PiS Grzegorz Matusiak. Polityk opublikował zeskanowany list z prokuratury. Wynika z niego, że postanowieniem prokuratora z dnia 5 marca 2015 r. „wszczęte zostało śledztwo pod sygnaturą V Ds/31/15 w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariuszy policji podczas interwencji związanej z przywracaniem naruszonego porządku prawnego w toku manifestacji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w dniach 3, 4 oraz 9 lutego 2015 r., w Jastrzębiu-Zdrój, poprzez użycie środków przymusu bezpośredniego, w tym broni gładko lufowej oraz gazu łzawiącego wobec uczestników demonstracji, na skutek czego część z uczestników doznała obrażeń ciała bądź rozstroju zdrowia, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk.” – czytamy w dokumencie.
 
Chodzi o użycie przez policję broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia górniczej demonstracji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Jarosław Kaczyński w "Sygnałach dnia"

Jarosław Kaczyński, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W piątek o godz. 7.15 gościem Katarzyny Gójskiej w programie "Sygnały dnia" Radiowej Jedynki będzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wśród zaplanowanych tematów rozmowy jest 10 rocznica katastrofy smoleńskiej, oraz wspomnienie o bracie śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim i Jego dziedzictwie.

W piątek 10.04 o godz. 7.15 w Radiowej Jedynce - zaprasza Katarzyna Gójska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts