W państwowej spółce zbierają podpisy na Komorowskiego. „To polecenie służbowe”

  

Ludzie nie chcą wyrażać poparcia dla Bronisława Komorowskiego. Ale im się każe, bo… to „polecenie służbowe”. Do informacji o tym procederze dotarła Telewizja Republika. Takie rzeczy mają miejsce w jednej ze spółek Skarbu Państwa. A w ilu publicznych instytucjach mogą się dziać podobne rzeczy? Można się tylko domyślać. Póki co wiadomo tylko o jednej placówce. Jeśli taka sytuacja ma miejsce w Państwa miejscu pracy, piszcie do Nas. Będziemy to nagłaśniać! 
 
Żona jednego z listonoszy zgłosiła, że w placówce Poczty Polskiej przy ul. Chopina 64 w Pruszkowie na „polecenie służbowe” zbiera się podpisy pod listą poparcia dla Bronisława Komorowskiego.
 
- (Kontrolerka – przyp. red) wydawała się być przy tym zmieszana, okazywała, że nie jest to jej na rękę. Kilku listonoszy podpisało listę bez mrugnięcia okiem, tylko mój maż, kiedy zwróciła się do niego osobiście, odpowiedział, że nie podpisze, bo nie lubi Komorowskiego - powiedziała w rozmowie z Telewizją Republika żona listonosza. Kobieta pragnie zachować anonimowość.
 
Co się działo, gdy ktoś miał wątpliwości przed podpisaniem listy? Kontrolerka mówiła: „no przecież wiecie, kto u nas rządzi, tu na poczcie”. Podkreślała, że jest to „polecenie z góry”.
 
- Mąż nie wie, jakie były reakcje pozostałych pracowników. Był świadkiem tej sytuacji tylko w jednym pokoju. Jak reagowali listonosze pracujący w innych pokojach, nie wiemy - powiedziała żona listonosza dodając, że wraz z mężem są zdumieni tym faktem.
 
Jest już tak źle, że trzeba „służbowo” Polaków przekonywać do popierania Bronisława Komorowskiego?

CZYTAJ NA TEN TEMAT: Donald Tusk nie wierzy w wygraną Bronisława Komorowskiego
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl


Wczytuję komentarze...

„Empik zachowuje się jak cenzor” - mówi J. Hajdasz. Będzie reakcja Centrum Monitoringu Wolności Prasy

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jest dla mnie niezrozumiałym stanowisko firmy Empik, która odmawia dystrybucji gazety z tego powodu, że redakcja tej gazety uznała za stosowne dołączyć naklejkę promującą określony światopogląd. (…) W tym konkretnym wypadku z całą pewnością jest to naruszenie zasady wolności słowa – mówi portalowi niezalezna.pl dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP) Jolanta Hajdasz.

W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką? Taką informację podała na Twitterze rzeczniczka Empiku, Monika Marianowicz.

– Nasza akcja była wymierzona w cenzurę i prześladowania ludzi mających inne poglądy niż ideologia LGBT - powiedział portalowi niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP” w reakcji na decyzję Empiku.

[polecam:https://niezalezna.pl/280931-w-empiku-nie-kupisz-gazety-polskiej-z-naklejka-sakiewicz-odpowiada-mielismy-racje-w-100-procentach]

O komentarz do bulwersującej zachowania szefostwa salonów prasowych, poprosiliśmy Jolantę Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP).

- Jest dla mnie niezrozumiałym stanowisko firmy Empik, która odmawia dystrybucji gazety z tego powodu, że redakcja tej gazety uznała za stosowne dołączyć naklejkę promującą określony światopogląd. Firma, która zajmuje się dystrybucją prasy nie może ingerować w to, co jest treścią tej gazety. Tymczasem zachowuje się jak cenzor - ocenia treść i w konsekwencji tej oceny odmawia dystrybucji. W tym konkretnym wypadku z cała pewnością jest to naruszenie zasady wolności słowa. I jako dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyjmuję to z oburzeniem. Czy w takim razie każdy numer przed sprzedażą trzeba wysyłać do akceptacji do dystrybutora, by mieć pewność ze zechce go sprzedawać? Centrum Monitoringu Wolności Prasy na pewno zabierze w tej sprawie głos wydając oświadczenie jutro czyli we wtorek

- powiedziała portalowi Niezalezna.pl Jolanta Hajdasz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl