II linia metra rusza w niedzielę

  

Po wielu latach oczekiwania stołeczny ratusz wreszcie ogłosił oficjalna datę uruchomienia II linii warszawskiego metra. Pociągi mają kursować po nowej trasie od niedzieli.

II linia metra, a przynajmniej jej oddana do użytku część to odcinek liczący ponad 6 km, stanowiący jednocześnie alternatywne połączenie lewobrzeżnej i prawobrzeżnej Warszawy.

Jak wynika z ustaleń RMF FM i tvnwarszawa.tvn24.pl, II linia metra ma zostać uruchomiona w najbliższą niedzielę - 8 marca. Podkreślić należy, że jest to już kolejny termin uruchomienia II linii metra, który wyznacza stołeczny ratusz. Metro miało być oddane do użytku już w ubiegłym roku. Pojawiły się jednak opóźnienia. Tym razem ma być inaczej. Dowodem na to ma być wpis na Twitterze Hanny Gronkiewicz-Waltz potwierdzający gotowość ratusza do otwarcia nowej linii metra:- Zamknęliśmy już wszystkie sprawy związane z otrzymaniem niezbędnych dokumentów. Teraz zajmujemy się sprawami organizacyjnymi i porządkowymi. Również ZTM musi mieć czas na dopracowanie zmian komunikacyjnych po otwarciu II linii metra. Możemy powiedzieć, że do otwarcia zostało kilkadziesiąt godzin – tłumaczył z kolei w rozmowie z tvnwarszawa.tvn24.pl rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl,tvnwarszawa.tvn24.pl


Wczytuję komentarze...

Zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Został pobity i zabrano mu teczkę

zdjęcie ilustracyjne, / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W sobotę doszło do ataku na wolontariusza, który w Miastku (Pomorskie) zbierał podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowali lokalni działacze PiS. Mężczyzna miał zostać uderzony w brzuch, wyrwano mu też teczkę z podpisami poparcia. "Apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc" - napisali działacze w oświadczeniu.

Informację o zdarzeniu zamieściła na Twitterze Anna Gańska-Lipińska.

"W Miastku pobito wolontariusza (Prawa i Sprawiedliwości), który zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Prezydenta (Andrzeja Dudy)"

- napisała.

Opublikowała też oświadczenie lokalnych członków komitetu PiS w Miastku w tej sprawie. Wynika z niego, że do incydentu doszło w sobotę w godzinach wieczornych.

"Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku, Pan Mariusz Tandecki został uderzony w brzuch. Wyrwano mu także teczkę zawierającą podpisy poparcia ww. kandydata"

- czytamy w oświadczeniu.

Działacze PiS potępili też "wszelkiego rodzaju ataki agresji słownej, a przede wszystkim fizycznej".

"Sytuacja, która wczoraj miała miejsce, budzi w nas duży niepokój. Za słowami Szefowej Sztabu Andrzeja Dudy, Pani mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc"

- podkreślili działacze PiS z Miastka.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna ich druga tura - 24 maja. Na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów poparcia komitety wyborcze mają czas do 26 marca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts