MH17 zestrzelony rosyjską rakietą. Rekonstruują malezyjskiego boeinga – ZDJĘCIA

  

Chociaż dochodzenie w sprawie zestrzelonego malezyjskiego boeinga potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy, to holenderscy śledczy już są niemal pewni, że samolot został trafiony rosyjskim pociskiem ziemia-powietrze „Buk”. Do ustalenia pozostaje, kto go wystrzelił – prorosyjscy terroryści, czy sami Rosjanie.

Śledztwo w sprawie zamachu na lot MH17 jest prowadzone wręcz wzorcowo. Już w grudniu ubiegłego roku szczątki boeinga trafiły do Holandii. Umieszczono je w ogromnych hangarach wojskowych w bazie Gilze-Rijen; wkrótce rozpocznie się rekonstrukcja samolotu. Z rekonstrukcją raczej nie będzie problemu. Jak zapewnia Sara Vernooij, rzecznik holenderskiego urzędu ds. bezpieczeństwa, które zajmuje się śledztwem w sprawie zestrzelenia MH17, wszystkie elementy potrzebne do rekonstrukcji trafiły do Gilze-Rijen.


fot. twitter.com/annaholligan

W tym tygodniu do jednego z hangarów pozwolono wejść bliskim ofiar oraz dziennikarzom – rodzinom pozwolono nawet dotknąć niektórych fragmentów boeinga. Dla niektórych członków rodzin było to ostatnie fizyczne przypomnienie bliskich. Krewni będą mogli oglądać szczątki samolotu do najbliższej soboty. Sara Vernooij przewiduje, że hangar może odwiedzić nawet około pięciuset osób.


fot. twitter.com/annaholligan

Dziennikarka Nadette De Visser z „The Daily Beast”, która widziała szczątki, relacjonuje, że wiele z nich nosi ślady ognia, a niektóre są mocno osmolone. W hangarze nadal unosi się zapach spalonego plastiku i paliwa.

Ostateczny raport ze śledztwa poznamy prawdopodobnie już w październiku tego roku. Prokurator Fred Westerbeke poinformował, że obecnie w dochodzenie jest zaangażowanych ponad stu ekspertów z zagranicy i jest ono prowadzone na bezprecedensową skalę. Cały czas analizowane są ekspertyzy kryminalistyczne i relacje świadków.


fot. twitter.com/annaholligan

Do zestrzelenia samolotu Malaysia Airlines doszło 17 lipca 2014 niedaleko wsi Hrabowe (w pobliżu miasta Torez) w obwodzie donieckim na Ukrainie, około 40 kilometrów od granicy rosyjskiej.

Na pokładzie MH17, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, było 283 pasażerów (w tym 80 dzieci) i 15 członków załogi – wszyscy zginęli. Najwięcej ofiar – aż 196 – było obywatelami Holandii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,thedailybeast.com


Wczytuję komentarze...

Archidiecezja krakowska reaguje na fake-newsy

Abp Marek Jędraszewski / fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska; Domena publiczna

  

Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - napisano w oświadczeniu Archidiecezji Krakowskiej.

W związku z licznymi fałszywymi informacjami na temat rzekomych apeli, wpisów i opinii wyrażanych jakoby przez Metropolitę Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, publikowanych i powielanych między innymi w mediach społecznościowych, oświadczamy, że Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski nie posiada prywatnego profilu w żadnym medium społecznościowym ani innym w Internecie.  Żadna osoba prywatna ani instytucja poza Kurią Metropolitalną w Krakowie i Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej nie jest upoważniona przez Metropolitę Krakowskiego do publikowania jako źródło oświadczeń, listów, apeli, wystąpień i opinii w Jego imieniu, a tym bardziej do przedstawiania ich jako słów Księdza Metropolity. Wszelkie pojawiające się w przestrzeni medialnej strony nazwane „Abp Marek Jędraszewski” i podobne, powstały oraz publikują treści bez wiedzy i zgody Metropolity Krakowskiego.

Jedynym wiarygodnym, autoryzowanym źródłem informacji na temat wydarzeń w Archidiecezji Krakowskiej oraz nauczania i posługi Pasterskiej Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, z których mogą korzystać media i osoby prywatne na określonych zasadach, to strona Archidiecezji Krakowskiej diecezja.pl oraz oficjalne strony w Internecie:

Facebook https://www.facebook.com/ArchKrakowska/,
Twitter https://twitter.com/archkrakowska,
Instagram https://www.instagram.com/archidiecezja_krakowska/Youtube https://www.youtube.com/channel/UCzzPqjb5brmGyU1sgsS0VWA/videos
Flickr https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/albums

Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i korzystanie z podanych wyżej źródeł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl