Andrzej Duda przedstawia "Umowę programową z Polakami"

  

Dziś w Warszawie kandydat PiS na prezydenta RP Andrzej Duda przedstawił i podpisał tzw. umowę programową z Polakami. Jej filary to "rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog".

13:15
Andrzej Duda podpisał umowę programową z Polakami. Oto ona:
13:07
A. Duda: "Jest wiele grup społecznych, które czują się opuszczone - rodzice 6-latków, obrońcy lasów, rodzice niepełnosprawnych (...) Brakuje prezydenta, gdy do Sejmu RP te wszystkie grupy społeczne przywożą miliony podpisów pod protestami"13:01
Andrzej Duda o wymiarze sprawiedliwości: "Nominacji sędziowskich będę udzielał po głębokim zastanowieniu się, czy dany człowiek jest tego godny", "Prokurator generalny to dziś de facto ktoś, kto jest symbolem, gdyż nic nie może - to musi się zmienić"

12:55
Konwencję A. Dudy transmituje tylko TV Republika i PolsatNews 2. A poza tym mamy wolne media...

12:52

Andrzej Duda: "Polski węgiel jest fundamentem gospodarki - to kwestia polskiej racji stanu i bezpieczeństwa Polaków"

12:50
"Polska zawarła niekorzystną umowę gazową z Rosją. Jak rząd PO-PSL mógł się zgodzić na takie warunki?" - pyta Andrzej Duda.

12:44
A. Duda: "Tworzenie obrony cywilnej, obrony terytorialnej, budowanie armii obronnej - to nasze priorytety"

12:40
Andrzej Duda mówi bez kartki już prawie 90 minut. Jego dzisiejsza prezentacja to ogromny kontrast wobec wczorajszych wyczynów Bronisława Komorowskiego i jego "szoguna":12:38
"Trzeba wrócić do rzetelnej pracy w Grupie Wyszehradzkiej i razem rozbudowywać sojusz europejski" - proponuje Andrzej Duda. I przypomina "dorobek" Bronisława Komorowskiego oraz rządu:12:34
"Od 8 lat prowadzimy politykę płynięcia w głównym nurcie, nie tworzymy suwerennej polityki zagranicznej" - mówi A. Duda.

12:33
Andrzej Duda: "Bezpieczeństwo naszego kraju to kilka obszarów - sytuacja międzynarodowa, wojsko, bezpieczeństwo energetyczne, codzienność"

12:30
"Nie będzie w Polsce dobrze rozwijających się firm, jeżeli ludzie będą czuli, że Polska nie jest bezpieczna" - twierdzi kandydat PiS.

12:27
A. Duda: "Polska nie jest gorszym państwem. Nie będę się bał jechać do Brukseli i walczyć o polskie interesy"

12:20
"W Unii Europejskiej mówią o potrzebie reindustrializacji Europy. Polska powinna z tego korzystać" - mówi A. Duda.

12:19
Andrzej Duda przedstawia dane na temat kwoty wolnej od podatku:
12:13
"Potrzeba odważnego planu odbudowy polskiej gospodarki" - mówi Duda. "Polski przemysł został zniszczony i rozgrabiony - to blokuje możliwości rozwojowe młodych Polaków" - dodaje.

12:09
"Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Przywrócę poprzedni wiek emerytalny" - obiecuje Andrzej Duda.

12:06
"Polskie państwo powinno uruchomić program mieszkaniowy dla młodych małżeństw" - twierdzi Andrzej Duda.12:02
A. Duda: "Władza nie może zmuszać rodziców do posyłania dziecka do szkoły w wieku 6 lat"

11:59
"Młode rodziny muszą pozostać w kraju - nie uciekać pod opiekę innych rządów. Musimy dać im perspektywy" - mówi kandydat PiS na prezydenta

11:57
Duda: "Prezydent powinien walczyć o rodziców dzieci niepełnosprawnych - to oni dają nam wszystkim piękny przykład"

11:56
A. Duda: "Państwo polskie powinno dostrzegać i wynagradzać trud rodzicom prowadzącym dom".

11:53
Kandydat PiS: "Oferuję realną pomoc dla rodzin wielodzietnych - 500 zł na dziecko pochodzące z ubogiej rodziny"

11:52
Rodzina powinna otrzymywać ze strony państwa realne wsparcie - mówi A. Duda. - Wsparcia potrzebują ludzie, którzy zostali oszukani przez bankierów i wzięli kredyty we frankach szwajcarskich - dodaje.

11:51
Państwo niepotrzebnie wkracza w obszary, które powinny być pozostawione rodzicom. Chodzi m.in. o wychowywanie i edukację dzieci - twierdzi Andrzej Duda.

11:4911:46
Nie brakuje mi ani odwagi, ani determinacji. Jeżeli zostanę wybrany na prezydenta RP, będzie to okres ciężkiej pracy, ale i zasypywania podziałów społecznych. Tak rozumiem rolę prezydenta RP - zapowiada A. Duda.

11:45

Będę dbać o rodzinę, która jest pierwszym filarem mojego programu, i o bezpieczeństwo kraju - zapowiada Andrzej Duda.

11:43
Andrzej Duda występuje na środku sceny. Mówi, że nie potrzebuje promptera ani kartki, by przemawiać. Zapowiada, że zaprezentuje pisemną umowę z rodakami na temat prezydentury.

11:37
Na scenę wychodzi Andrzej Duda:
11:32
Beata Szydło: "Andrzej Duda będzie prezydentem, który nie jest notariuszem rządu i nie siedzi pod żyrandolem". Wiceprezes PiS mówi też, że Polsce nie potrzeba "prezydenta obciachu i szogunów"

11:29
"Kampanię będziemy prowadzić z pełną determinacją. Naszym celem jest zwycięstwo. I zwyciężymy. Nie boimy się" - mówi Beata Szydło.

11:28
Beata Szydło: "My Polacy musimy sobie zdać sprawę z tego, że jesteśmy wielkim narodem, który ma szansę na spełnienie marzeń".

11:23
Głos zabrała wiceprezes PiS Beata Szydło. Na początku zażartowała z kompromitacji Bronisława Komorowskiego. Potem podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

11:15 Rozpoczęła się prezentacja. Są na niej obecne setki młodych osób, a także najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ojciec premiera trafił do szpitala! Kornel Morawiecki przed poważną operacją

Kornel Morawiecki / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego trafił do szpitala. Czeka go tam poważna operacja. – Trzymajcie kciuki – powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem”.

Tabloid dotarł do informacji, że w czwartek ojciec premiera trafił do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu z silnym bólem brzucha. Wczoraj został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie dziś ma przejść bardzo poważną operację.

Już zostały przeprowadzone badania.

Trochę przypadkowo zostało to zdiagnozowane. Trafiłem do szpitala we Wrocławiu z zupełnie innymi dolegliwościami. To będzie dość poważny zabieg na narządach wewnętrznych w jamie brzusznej

– powiedział w rozmowie z „SE” Morawiecki.

Z nieoficjalnych informacji tabloidu wynika, że lidera Wolnych i Solidarnych operował będzie znany transplantolog, specjalista chirurgii ogólnej.

"Jestem z nim modlitwą i bardzo kibicuję Kornelowi w jego walce z chorobą. Wierzę, że wygra! Kornel Morawiecki zrobił bardzo wiele dla Polski, ale musi wrócić, bo jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia w Polsce".

– powiedział Jarosław Porwich z WiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl