- To najlepszy pomnik postawiony Żołnierzom Niezłomnym za pomocą obrazu, muzyki i słowa. Niech pozostanie trwalszym świadectwem naszych czasów – powiedział o koncercie multimedialnym „Podziemna Armia Powraca” profesor Jan Żaryn. Dziś - 27 lutego w Katowicach w Kinoteatrze Rialto przy ul. Św. Jana 24 o godzinie 18 promocja płyty DVD z zapisem tego niezwykłego koncertu.

Widowisko, które  było prezentowane w Centrum Kultury Katowice w grudniu 2014 r., pokazuje w nowoczesnej formie historię Żołnierzy Wyklętych. Inteligentne teksty Leszka Czajkowskiego, wykonywane przez samego autora wraz z Pawłem Piekarczykiem, aranżacje Andrzeja Perkmana i wspaniałe aktorstwo Jerzego Zelnika, przyniosło wzruszenie widzów, tłumnie wypełniających salę centrum. Piosenki, wzmocnione wizualizacjami przygotowanymi przez Łukasza Kobielę, nabrały ogromnej ekspresji i dramatyzmu. Publiczność przez kilka minut nagradzała aktorów owacją na stojąco, zmuszając ich do wielokrotnych bisów. W wizualizacjach wzięły udział liczne grupy rekonstrukcyjne w mundurach i z bronią. Krótkie, kilkuminutowe sekwencje filmowe, świetnie wpasowane w klimat każdego utworu, zostały stworzone w miejscach rzeczywistych zdarzeń historycznych. Warto wiedzieć, że utwory niejako prowadzą widza od czasów Żołnierzy Wyklętych, aż do dziś. Portal Niezależna jest patronem przedsięwzięcia. Jutrzejszy pokaz organizuje Stowarzyszenie Pokolenie i katowicki oddział IPN.

Wstęp na promocję jest wolny!

„Podziemna Armia Powraca”
Muzyka i słowa:  
Leszek Czajkowski
Występują:          
Leszek Czajkowski
Paweł Piekarczyk
Jerzy Zelnik
Robert Bielak
Andrzej Perkman   
Aranżacje:   Andrzej Perkman
Wizualizacje: Łukasz Kobiela
Produkcja: Stowarzyszenie Pokolenie
 
Płyta w promocyjnej  cenie 32 zł 90 gr do nabycia  na www.pokolenie.org.pl. Zamówienia telefoniczne 32 2090002. Informacje oraz sprzedaż Michał Szczepański 737568597 email: wydawnictwo@pokolenie.org.pl

Płyta zawiera 17 utworów, dwóch z nich możesz już wysłuchać (kliknij na obrazek)

"Dziewczyny niezłomne"


"Atak"