​Wojsko ukraińskie wycofuje się z Debalcewe. „Miasto padło”, setki zabitych

Wielka kolumna pojazdów wyjeżdża z Debalcewe. Ukraińskie siły dostały rozkaz odwrotu. Miasto padło – informuje Paweł Pieniążek, polski dziennikarz relacjonujący wydarzenia z Ukrainy.

twitter.com/p_pieniazek
Wielka kolumna pojazdów wyjeżdża z Debalcewe. Ukraińskie siły dostały rozkaz odwrotu. Miasto padło – informuje Paweł Pieniążek, polski dziennikarz relacjonujący wydarzenia z Ukrainy. Z Debalcewe docierają dramatyczne informacje, ale wiele z nich jest niepotwierdzonych oficjalnie. Niektóre są nawet sprzeczne ze sobą.
 


14.25
Rosyjscy dziennikarze robią materiał z Debalcewe. Na nakręconym przez nich wideo, został rozpoznany rosyjski generał Aleksandr Lencow. Lencow to wiceszef wojsk lądowych, wcześniej był widziany w obwodzie ługańskim.
 
Na nagraniu słychać, jak generał tłumaczy dziennikarzom, że Ukraińcy uciekają, a nie ewakuują się. Agencja Unian podaje, że na mundurze rosyjskiego wojskowego nie ma pagonów.
 
Zobacz materiał z Debalcewe:12.05
Petro Poroszenko odbył rozmowę z Joe Bidenem – wiceprezydentem USA. Poruszyli kwestię tzn. „rozejmu” na Ukrainie. Prezydent Ukrainy zaapelował, by Stany Zjednoczone jak najszybciej wcieliły w życie deklaracje o dostarczeniu broni Ukrainie.

11.50
- Nasze siły zbrojne działały według zaplanowanej i zorganizowanej akcji – powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Ta operacja dobiega końca. – Ze strefy walk wyprowadzono już 80. Proc. żołnierzy – napisał na twitterze Poroszenko, zapowiadając, że spodziewają się powrotu kolejnych oddziałów.

10.50
Niektórzy ukraińscy żołnierze opuszczają Debalcewe pieszo.9.50
To przegrupowanie – czytamy na stronie ukraińskiego rządu o działaniach ukraińskich żołnierzy. Rosyjska agencja Interfax podaje z kolei, że "separatyści wycofują ciężki sprzęt".

Ukraińskie wojska wycofały się z Debalcewe. Żołnierze dostali rozkaz odwrotu – podało tvp.info.

Z Debalcewe docierają przerażające informacje. Kolumna żołnierzy ukraińskich ewakuujących się z miasta, została ostrzelana przez terrorystów. Wolontariusze obecni na miejscu, na których powołuje się TVP Info - mówią o kilkuset zabitych żołnierzach.Będziemy na bieżąco informować o wydarzeniach w Debalcewe

 

 


Źródło: twitter.com,tvp.info,tvn24.pl,niezalezna.pl,gazeta.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo