Czarna Księga Kremla. Ukraińcy publikują raport na temat wojny wywołanej przez Putina

  

Ukraińskie władze opublikowały tzw. Czarną Księgę Kremla. Przerażający raport przedstawia tragiczny bilans wojny wszczętej przez Rosję. Publikację można pobrać przez internet.

W publikacji czytamy, że od lutego 2014 r. kierowana przez Władimira Putina Rosja prowadzi wojnę przeciw Ukrainie. Wyliczono elementy tego konfliktu: okupację Krymu, agresję w obwodach donieckim i ługańskim, bezpośrednie wspieranie terroryzmu na terytorium Ukrainy oraz szantaż gospodarczy wobec Kijowa.

Raport przedstawia twarde liczby. Według niego w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainie zginęło już 5086 ludzi, a 10948 zostało rannych. Szokujące są też liczby dotyczące uchodźców. Aż 978482 Ukraińców, czyli prawie milion osób, musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania z powodu wojny.

Czarna Księga Kremla to również dane dotyczące strat w infrastrukturze. W wyniku działań wojennych w samym tylko obwodzie donieckim zniszczeniu uległo przynajmniej 9215 budynków, czyli ok. 12 proc. zabudowy. W regionie Ługańska uszkodzonych zostało 489 budowli.

Podane są także informacje związane ze stratami w produkcji przemysłowej. Ogółem w związku z rosyjską napaścią Ukraina utraciła ok. 20 proc. swojego potencjału ekonomicznego. Całość raportu można pobrać z internetu w językach:
- angielskim
- ukraińskim
- niemieckim
- francuskim
- rosyjskim
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Postrzelił żonę kuszą... własnej roboty

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

61-letna mieszkanka niewielkiej miejscowości koło Gostynia (Wielkopolskie) została ranna po tym, jak jej mąż postrzelił ją z kuszy domowej roboty. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa – poinformowali śledczy.

Prokurator Rejonowy w Gostyniu Jacek Masztalerz przekazał, że kobieta została postrzelona przez 62-letniego męża w kuchni swojego domu w czwartek ok. godz. 22.

"Przed samym zajściem sprawca prosił żonę, żeby przeczytała w notatniku jego zapiski i pewien dokument o charakterze prawnym. On na chwilę wyszedł z pomieszczenia, gdy wrócił oddał strzał z kuszy"

– powiedział prokurator.

"Kobieta wyszarpnęła bełt, który utkwił jej w plecach i krzycząc uciekła na podwórze. Sprawca próbował ją obezwładnić, poddusić, ale wołanie o pomoc usłyszał jej syn i udzielił jej pomocy"

– powiedział prokurator.

Dodał, że po chwili na miejscu pojawił się drugi z synów małżeństwa, który razem z bratem obezwładnił 62-latka i wezwał pomoc.

Ranna kobieta trafiła do szpitala w Gostyniu. Śledczy wystąpili o wydanie dokumentacji medycznej i powołają biegłego, który oceni, czy kilkucentymetrowa rana kłuta pleców zagrażała życiu 61-latki. Prokuratura zakwalifikowała atak jako usiłowanie zabójstwa.

Mąż zranionej kobiety ze względu na stan psychiczny trafił do szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Lekarze na razie nie pozwalają na jego przesłuchanie.

Według wstępnych ustaleń śledczych napastnik miał być niezadowolony z tego, jak funkcjonowało jego małżeństwo. Kusza, której użył 62-latek była bronią domowej roboty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts