Czarna Księga Kremla. Ukraińcy publikują raport na temat wojny wywołanej przez Putina

  

Ukraińskie władze opublikowały tzw. Czarną Księgę Kremla. Przerażający raport przedstawia tragiczny bilans wojny wszczętej przez Rosję. Publikację można pobrać przez internet.

W publikacji czytamy, że od lutego 2014 r. kierowana przez Władimira Putina Rosja prowadzi wojnę przeciw Ukrainie. Wyliczono elementy tego konfliktu: okupację Krymu, agresję w obwodach donieckim i ługańskim, bezpośrednie wspieranie terroryzmu na terytorium Ukrainy oraz szantaż gospodarczy wobec Kijowa.

Raport przedstawia twarde liczby. Według niego w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainie zginęło już 5086 ludzi, a 10948 zostało rannych. Szokujące są też liczby dotyczące uchodźców. Aż 978482 Ukraińców, czyli prawie milion osób, musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania z powodu wojny.

Czarna Księga Kremla to również dane dotyczące strat w infrastrukturze. W wyniku działań wojennych w samym tylko obwodzie donieckim zniszczeniu uległo przynajmniej 9215 budynków, czyli ok. 12 proc. zabudowy. W regionie Ługańska uszkodzonych zostało 489 budowli.

Podane są także informacje związane ze stratami w produkcji przemysłowej. Ogółem w związku z rosyjską napaścią Ukraina utraciła ok. 20 proc. swojego potencjału ekonomicznego. Całość raportu można pobrać z internetu w językach:
- angielskim
- ukraińskim
- niemieckim
- francuskim
- rosyjskim
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"Europa Karpat" oficjalnie otwarta

  

W Krasiczynie koło Przemyśla (woj. podkarpackie) oficjalnie otwarto 22. edycję konferencji "Europa Karpat". W spotkaniu w Krasiczynie biorą udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej oraz samorządowej, naukowcy, eksperci i analitycy z państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), Rumunii oraz Ukrainy. Gośćmi wydarzenia mają być także dyplomaci z Austrii, Czarnogóry i Włoch.

Gospodarzem "Europy Karpat" jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Konferencja będzie okazją do rozmowy o wspólnych bohaterach wolności łączących kraje regionu. Zaplanowano także dyskusję w ramach panelu "Ścieżkami mędrców - o przyszłości Europy Środkowej". Podczas konferencji zostanie również zaprezentowany Program Transgraniczny Polska-Białoruś-Ukraina. W spotkaniu w Krasiczynie biorą udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej oraz samorządowej, naukowcy, eksperci i analitycy z państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), Rumunii oraz Ukrainy. Gośćmi wydarzenia mają być także dyplomaci z Austrii, Czarnogóry i Włoch.

To już 22. edycja "Europy Karpat". Przedsięwzięcie ma służyć współpracy krajów tego regionu Europy.

Konferencję rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy pamięci śp. premiera Jana Olszewskiego, który dziś spoczął na Powązkach Wojskowych.

Następnie głos zabrała wojewoda woj. podkarpackiego, Ewa Leniart, która przypomniała m.in. historię konferencji "Europa Karpat".

Idea spotkań sięga 2007 roku, kiedy to z inicjatywy ówczesnego posła Marka Kuchcińskiego odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarzystów państw karpackich. "Europa Karpat" stała się pierwszym forum wymiany myśli, inicjatyw, ale też polem do zacieśnienia współpracy między nami, sąsiadami

 - mówiła.

Wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch podkreślił, że "wszystkie projekty realizowane w obrębie Karpat są dla nas żywotnie istotne".

To przyszłość naszego województwa, nie tylko komunikacyjna. Rozmawiamy na tej konferencji oraz wielu innych na temat wspólnej współpracy

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl