Kieruje policjantami, którzy strzelali do górników. Startował w wyborach z list PO

  

We wtorek policja użyła broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia górniczej demonstracji przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Jak ujawnił Jerzy Polaczek, poseł Prawa i Sprawiedliwości i były minister infrastruktury, oddziałami prewencji strzelającymi do górników, kierował człowiek, który startował z list PO w ostatnich wyborach samorządowych.

-
2014 roku szef prewencji tej komendy w Jastrzębiu i jego zastępca startowali z listy Platformy Obywatelskiej w 2014 r. — powiedział w rozmowie z wpolityce.pl Jerzy Polaczek. Sprawdziliśmy to. Naczelnik wydziału prewencji w Jastrzębiu-Zdroju, podinspektor Jarosław Potępa nie tylko startował w listopadzie w wyborach samorządowych, ale był już radnym tej partii.

Podinsp. Potępa na jednym z portali społecznościowych nie kryje swojej sympatii do PO i niechęci do opozycji. 13 grudnia 2014 r. pisał, że "nie ma osoby w Polsce,która by więcej zawłaszczyła niż Jarosław Polskę Zbaw Kaczyński", a "dzisiejszy marsz i skandowane hasła to profanacja 13 grudnia."

Co ciekawe, kierownik oddziału, który strzelał do górników, był górnikiem. - Pracowałem w kopalni 5 lat i ta ciężka profesja nie jest mi obca. Także moja rodzina jest związana z tym zawodem - mówił podinsp. Potępa jako kandydat PO w październiku 2014 r. w rozmowie z lokalnym portalem jasnet.pl. Sam przyznawał, że "Jastrzębie-Zdrój górnictwem stoi i jeszcze wiele lat tak będzie", a "dotychczas prowadzona polityka nie sprawdza się".

Potępa powoli kończy pracę w policji. 24 maja br. uzyska pełne uprawnienia emerytalne.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,aip


Wczytuję komentarze...

Cios w handlarzy narkotykami

/ belchatow.policja.gov.pl/

  

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali cztery osoby związane z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa kilogramy środków odurzających, substancji psychotropowych i psychoaktywnych, a także gotówkę mogącą pochodzić z handlu narkotykami.

O zdarzeniu poinformowała  Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

Jak wyjaśniła, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop kilku osób, które mogły posiadać, a także rozprowadzać środki odurzające i substancje psychotropowe na terenie powiatu bełchatowskiego. Podczas zaplanowanych policjanci, w różnych miejscach, zatrzymali cztery osoby w wieku od 25 do 40 lat związane z przestępczością narkotykową.

W czasie akacji funkcjonariusze przejęli 2 kg środków odurzających, substancji psychotropowych i psychoaktywnych. Narkotyki były ukryte w różnych miejscach. W pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez jednego z zatrzymanych znaleziono znaczną ilość gotówki, która mogła pochodzić z przestępczego procederu. Zabezpieczono też wagi elektroniczne, młynek do mielenia suszu roślinnego i woreczki foliowe, tzw. dilerki.

W związku ze sprawą zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Trzech mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Czwarty z nich usłyszał zarzuty handlu i posiadania narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. Mężczyzna został aresztowany.

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl