Himalaje hipokryzji. Rysunki, które Olejnik bawią, i te, na które nasyła prokuraturę

  

"To jest obrzydliwe i rasistowskie. Internet bywa bardzo smutnym miejscem. Czy czymś takim nie powinna się zająć prokuratura?" – oburza się Monika Olejnik, w odpowiedzi na grafikę, gdzie nowego polityka PSL, Johna Godsona podpisano per "Shrek PSL". Jak zauważyli internauci, dużo ostrzejsze rysunki nie tylko Olejnik nie oburzają, ale sama chętnie je rozsyła.

– Monika Kali Olejnik, czyli przeróbki prof. Pawłowicz i Kaczyńskiego - SUPER ŚMIESZNE, Godsona – SKANDAL czytamy na satyrycznym profilu TV48. Takim opisem opatrzono zestawienie zdjęć, które na swoim profilu na Facebooku umieszczała Olejnik. Trzy pierwsze, które dotyczyły polityków opozycji - bawiły pracownicę TVN, ta jedna, która dotyczy polityka władzy – tak bardzo ją oburzyła, że wzywa prokuraturę!Temat podchwycili inni internauci, w tym administratorzy popularnego "Co to ja powiedziałem?". Na zestawieniu zdjęć jest również niezwykle "stylowa" grafika z prezesem konkurencyjnej dla stacji, gdzie pracuje Monika Olejnik telewizji – Tomaszem Terlikowskim.


Wystarczy przejrzeć zdjęcia, jakimi ze swoimi fanami na Facebooku dzieli się Olejnik, by przekonać się jak twardo trzyma się prostej zasady: oburzenie na żarty z władzy, ostry atak na polityków opozycji i (a jakże!) Kościół katolicki.

Oto próbka urbanowskiej aktywności pani redaktor:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kuriozalny proces Nitras kontra Cenckiewicz. Poseł PO się nie przygotował

/ Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się proces w trybie odwoławczym, który Sławomirowi Cenckiewiczowi wytoczył poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Kulisy całej sprawy są dość absurdalne, bo chodzi o... podanie dalej memów na Twitterze. Cenckiewicz informuje, że Nitras - znany z "obrony sądów" - nie wziął na rozprawę nawet dowodu osobistego.

Cenckiewicz został zobowiązany do usunięcia z Twittera treści, które nie spodobały się Nitrasowi, choć o wyroku i samej rozprawie dowiedział się z Twittera.

Sprawa ma dalszy ciąg - tym razem w trybie odwoławczym.

[polecam:https://niezalezna.pl/284309-slawomir-cenckiewicz-prosi-o-wsparcie-chodzi-o-proces-z-nitrasem-za-podanie-dalej-memow]

Nitrasa oburzyło to, że Cenckiewicz podał dalej na Twitterze memy dotyczące jego osoby.

Dzisiejszą rozprawę na swoim internetowym portalu opisuje Radio Szczecin.

Zdaniem posła PO-KO sugerują one, że jest złodziejem. Polityk opozycji twierdzi, że do tej pory ludzie wyzywają go na ulicy. 

Takich przypadków są co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki. Żeby nie być gołosłownym, ostatnio, gdy wychodziłem wraz z rodziną z pizzerii na ulicy Poniatowskiego, starsza pani nazwała mnie bandytą, złodziejem, który powinien siedzieć w więzieniu 

- mówił w sądzie Nitras.

Mecenas Zbigniew Bogucki - obrońca Sławomira Cenckiewicza - odpowiadając Nitrasowi powiedział, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"

Jest posłem, który budzi jedne z największych emocji, ale pewnie na tym mu zależy, a skoro mu na tym zależy, to wpisuje w ten sposób w swoją działalność niejako przyzwolenie na to. Skoro ja w ten sposób walczę i takim mieczem wojuje, to mogę od tego miecza również zginąć 

- mówił.

Cenckiewicz stwierdził zaś, że to, co spotyka na ulicach Nitrasa, nie ma związku z podanymi przez niego dalej wpisami na Twitterze.

Ciekawe sytuacje miały miejsce jeszcze przed rozprawą. Nitras - znany z "obrony sądów" nie wziął ze sobą dowodu osobistego. Nie podał też ręki prof. Cenckiewiczowi.

Wyrok w tej sprawie zapadnie 4 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl