Refundacja dla małej Amelki odrzucona. Możesz pomóc

  

Chora kilkumiesięczna Amelka potrzebuje bardzo kosztownej operacji przeszczepu komórek grasicy. Jest to druga taka operacja w ostatnich latach, o której refundację zwrócono się do Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsza, w 2009 r. spotkała się z pozytywną odpowiedzią (operacja była refundowana), tegoroczny wniosek został odrzucony - pisze "Gazeta Polska Codziennie"

Mała Amelka urodziła się z wadą serca – tetralogią Fallota oraz z zespołem DiGeorge’a, przez co cierpi na całkowity brak odporności. – Jedyna droga leczenia dla mojej córki to przeszczep grasicy, a jedyna klinika, która ją wykonuje, znajduje się w Londynie. Sam zabieg, bez kosztów pobytu w szpitalu i leków, to 70 tys. brytyjskich funtów, a więc ok. 400 tys. zł. Nas na ten zabieg po prostu nie stać – mówi „Codziennej” ojciec Amelki Rafał Skonieczny.

Rodzice zwrócili się do NFZ­-etu o refundację, wniosek został jednak odrzucony, ponieważ ta operacja nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych. Jak mówi ojciec, odpowiedź przyszła dopiero po 1,5 miesiąca, przez co opóźniła się zbiórka społeczna na leczenie dziewczynki. ­- Od decyzji przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie ­- poinformowało nas NFZ.

Pomóc Amelii można, dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „228 pomoc w leczeniu Amelii Skonieczny”.

Aby przekazać 1% podatku dla Amelii:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać „228 pomoc dla Amelii Skonieczny”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

„Polityczna kawa” – już dziś o godz. 12 w TV Republika. „Po cichu porozmawiamy o wyborach”

/ Telewizja Republika

  

Już dziś o godzinie 12:00 zapraszamy do oglądania programu "Polityczna Kawa" w Telewizji Republika. Gośćmi Tomasza Sakiewicza będą Marcin Wolski i Jan Pietrzak. "Po cichu porozmawiamy o trwających wyborach" - mówi gospodarz programu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl