Refundacja dla małej Amelki odrzucona. Możesz pomóc

  

Chora kilkumiesięczna Amelka potrzebuje bardzo kosztownej operacji przeszczepu komórek grasicy. Jest to druga taka operacja w ostatnich latach, o której refundację zwrócono się do Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsza, w 2009 r. spotkała się z pozytywną odpowiedzią (operacja była refundowana), tegoroczny wniosek został odrzucony - pisze "Gazeta Polska Codziennie"

Mała Amelka urodziła się z wadą serca – tetralogią Fallota oraz z zespołem DiGeorge’a, przez co cierpi na całkowity brak odporności. – Jedyna droga leczenia dla mojej córki to przeszczep grasicy, a jedyna klinika, która ją wykonuje, znajduje się w Londynie. Sam zabieg, bez kosztów pobytu w szpitalu i leków, to 70 tys. brytyjskich funtów, a więc ok. 400 tys. zł. Nas na ten zabieg po prostu nie stać – mówi „Codziennej” ojciec Amelki Rafał Skonieczny.

Rodzice zwrócili się do NFZ­-etu o refundację, wniosek został jednak odrzucony, ponieważ ta operacja nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych. Jak mówi ojciec, odpowiedź przyszła dopiero po 1,5 miesiąca, przez co opóźniła się zbiórka społeczna na leczenie dziewczynki. ­- Od decyzji przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie ­- poinformowało nas NFZ.

Pomóc Amelii można, dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „228 pomoc w leczeniu Amelii Skonieczny”.

Aby przekazać 1% podatku dla Amelii:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać „228 pomoc dla Amelii Skonieczny”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Dorota Kania z Nagrodą Wolności Słowa SDP. Gratulujemy naszej redakcyjnej koleżance!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dorota Kania, szefowa Telewizji Republika, a jednocześnie dziennikarka "Gazety Polskiej" i wicenaczelna portalu Niezalezna.pl, otrzymała tegoroczną Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Wolności Słowa SDP przyznawana jest za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka. 

Dorocie Kani to prestiżowe wyróżnienie przyznano za film "Ryngraf", przypominający powojenne dramaty żołnierzy Armii Krajowej. Film ten w ubiegłym roku zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego w ramach X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, odbywającego się w Gdyni.

- Zrobiliśmy historię o człowieku, który został skazany za kolaborację z Niemcami. Oficerze Armii Krajowej, który jako pracownik niemieckiej policji kryminalnej pomagał Polakom. Tego filmu nie byłoby, gdyby nie prof. Krzysztof Szwagrzyk, który odkopał szczątki Stanisława Olszewskiego. Ja, ale nie tylko ja, czekam czekam na porządne śledztwo, które oczyści Stanisława Olszewskiego z tego wyroku komunistycznego. Ten wyrok komunistyczny dalej na nim ciąży. Gdyby nie inni twórcy, którzy razem ze mną pracowali nad filmem, tej historii by nie było 

– mówiła o swym filmie Dorota Kania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl