Prof. Bogusław Paź, wielokrotnie cytowany na blogu przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, następująco skomentował na Facebooku film pokazujący zwłoki ukraińskich żołnierzy zabitych przez prorosyjskich terrorystów: "Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać Ruskich?" Po czym dodał: "Z tym motłochem, niestety, tak trzeba postępować".

Film można obejrzeć tutaj. Przedstawia drastyczne sceny: poniżanie ukraińskich jeńców przez Rosjan, przenoszenie zmasakrowanych zwłok Ukraińców (widać m.in. mózg jednego z zabitych żołnierzy):Jak zareagował na ten film prof. Bogusław Paź, filozof z Uniwersytetu Wrocławskiego, wielokrotnie lansowany za "antybanderowskie" poglądy na stronie internetowej ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego?

Komentarz prof. Pazia na Facebooku zauważyli autorzy profilu "Rosyjska V Kolumna w Polsce", zajmującego się wyszukiwaniem prorosyjskich komentarzy w mediach społecznościowych:Prof. Bogusław Paź jest autorytetem środowisk, które w konflikcie Rosja-Ukraina opowiadają się przeciw ukraińskim "banderowcom". Teksty Pazia wielokrotnie gościły na stronie internetowej ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. W 2014 r. duchowny zaatakował nawet "Gazetę Polską Codziennie" za to, że ta "nie miała odwagi" opublikować artykułu prof. Pazia. Dziś chyba nie trzeba tłumaczyć, że nie chodziło o brak odwagi, ale o zwykłą przyzwoitość. Niedawno ks. Isakowicz-Zaleski uczestniczył razem z prof. Paziem w spotkaniu opłatkowym. Profil "Rosyjska V Kolumna w Polsce" opublikował nawet zdjęcie z tej imprezy: