​Błaszczak o sprawie Smoleńska w RE

  

Jak widać, to co jest niemożliwe, do przeprowadzenia w polskim Sejmie, chociaż projekt odpowiedni klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość zgłaszał, jest do przeprowadzenia w Radzie Europy (RE) – komentuje news portalu niezalezna.pl przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Jak informowaliśmy, w poniedziałek po południu Zgromadzenie Parlamentarne RE (PACE) przyjęło w czasie posiedzenia poprawkę, dotyczącą przygotowania rezolucji na temat śledztwa smoleńskiego.
 
Wczoraj poseł PiS Krzysztof Szczerski, który od poniedziałku pełni w PACE funkcję wiceprzewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów, złożył poprawkę, ważną dla umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego. – Oznacza to, że teraz formalnie komisja zagadnień prawnych i praw człowieka Rady Europy będzie musiała wyznaczyć posła sprawozdawcę i przygotować dla całej RE informację dotyczącą postępów i blokad w śledztwie smoleńskim – tłumaczy w rozmowie z niezalezna.pl parlamentarzysta.
 
- Jak widać, to co jest niemożliwe, do przeprowadzenia w polskim Sejmie, chociaż projekt odpowiedni klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość zgłaszał, jest do przeprowadzenia w Radzie Europy (RE). Tu znowu inicjatywa naszej delegacji PiS w RE. I rzeczywiście ten projekt został zgłoszony i mam nadzieję że zostanie przez RE przyjęty. Nie ulega żadnej wątpliwości, że śledztwo prowadzone w sprawie katastrofy smoleńskiej jest skandalem. Jest jednym wielkim skandalem. Postawa Rosji także zasługuje na dalej idące potępienie – mówił dziś w rozmowie z telewizją Gazeta Polska VD.
 
Cały komentarz obejrzyj na portalu vod.gazetapolska.pl

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kim jest pomysłodawca akcji „Nie świruj..."? Dwa razy był w komitecie poparcia Komorowskiego

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Nie świruj, idź na wybory" - to skrytykowana niemal powszechnie kampania, w której występują celebryci znani z niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Akcja zainspirowana została przez fotografa Tomasza Sikorę, który - jak się okazuje - dwukrotnie był członkiem honorowym komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 oraz w 2015 roku.

Wystartowała kampania „Nie świruj, idź na wybory”. Biorą w niej udział artyści otwarcie deklarujących poparcie dla opozycji, m.in. Zbigniew Hołdys, Grzegorz Turnau, Olgierd Łukaszewicz, Janusz Gajos, Anna Nehrebecka, Wojciech Pszoniak, Szymon Majewski, Andrzej Chyra, Robert Janowski, Anna Cieślak.

[polecam:https://niezalezna.pl/288794-tak-celebryci-chca-namowic-do-udzialu-w-wyborach-ich-akcja-nieswiruj-budzi-niesmak]

Szczególne poruszenie wywołał filmik z Wojciechem Pszoniakiem, który parodiuje osobę chorą psychicznie:

W rozmowie z niezalezna.pl poseł Bartłomiej Wróblewski, który kandyduje do Sejmu z 6 miejsca na poznańskiej liście PiS, pytany o ten materiał powiedział:

Ta akcja po raz kolejny pokazuje desperację opozycji, która nie mając atrakcyjnego programu dla wyborców, próbuje grać na emocjach, chwytając się nieuczciwych metod.

Mamy tu wzbudzanie złych emocji, złych emocji, i jeszcze raz złych emocji – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288803-ta-akcja-pokazuje-desperacje-opozycji-posel-pis-o-kampanii-nie-swiruj-idz-na-wybory]

Pomysłodawcą akcji jest znany fotograf Tomasz Sikora. Jak się okazuje - był on dwukrotnie był członkiem honorowym komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 oraz w 2015 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl