Portal Agory lawinowo traci czytelników. Dwa miliony osób miało dość?

Przez kilka miesięcy portal gazeta.pl stracił ponad dwa miliony użytkowników - informuje serwis wirtualnemedia.pl, który przeanalizował wyniki największych portali internetowych w Polsce.

Mariusz Troliński
Przez kilka miesięcy portal gazeta.pl stracił ponad dwa miliony użytkowników - informuje serwis wirtualnemedia.pl, który przeanalizował wyniki największych portali internetowych w Polsce. Najpopularniejsze nadal są onet.pl i wp.pl.

Onet.pl odwiedziło w listopadzie 13,67 mln internautów (real users), którzy wykonali 2,69 mld odsłon krajowych, a każdy z nich korzystał z serwisu średnio przez 4 godziny i 56:08 minuty. Z kolei WP.pl zanotowała 11,31 mln użytkowników, 2,49 mld odsłon krajowych oraz średnio 5 godzin i 18:45 minuty. Są zdecydowanymi liderami - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

W skali roku onet.pl zyskał w listopadzie użytkowników i odsłon krajowych, z kolei wp.pl straciła wprawdzie użytkowników, ale zanotowała znacznie więcej odsłon krajowych i wydłużył się czas spędzany przez internautów.

Zaskakujące są dane wirtualnemedia.pl na temat portalu gazeta.pl należącego do Agory, który dołuje. I to mocno. Zacytujemy: "straciła w skali roku aż 2,41 mln użytkowników (to spadek o 23,4 proc.) i 64,3 mln odsłon krajowych (14,9 proc. w dół), a czas spędzany w serwisie przez przeciętnego odwiedzającego zmalał o 1:29 minuty (czyli o 2,5 proc.)".

Według autorów analizy spadek nastąpił w ciągu... dwóch-trzech miesięcy! 


screen wirtualnemedia.pl

Gazeta.pl niby jest na trzecim miejscu, ale - jak zauważa wirtualnemedia.pl - tylko pod względem liczby użytkowników, bo interia.pl miała prawie dwa razy więcej odsłon krajowych (711,1 mln wobec 365,7 mln) oraz 3,5 razy dłuższy średni czas korzystania przez internautów (3 godziny i 33:31 minuty wobec 57:40 minuty).

 


Źródło: wirtualnemedia.pl,niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo