Nieznane relacje świadków katastrofy smoleńskiej. Najnowsza analiza zespołu Macierewicza - WIDEO

  

Parlamentarny zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, na czele którego stoi poseł Antoni Macierewicz, zaprezentował w piątek analizę relacji dwustu naocznych świadków katastrofy Tu-154M. Jak zapowiedział polityk, z kolei w piątą rocznicę tragedii, 10 kwietnia tego roku, zespół zaprezentuje swój najnowszy raport.

Jak stwierdził Macierewicz, 19 świadków „słyszało nieprawidłowe działanie silników Tu-154”. - Każdy z nich wskazuje, że dźwięk silnika był nieprawidłowy, świszczący, przerywający, strzelający, wskazujący na to, że była jakaś awaria silników – mówił szef zespołu parlamentarnego.

Następnie przedstawiono relacje świadków, którzy wskazują „na dziwne zjawiska towarzyszące eksplozji”: – Są oni tu przywołane. Mamy świszczenie, huki, trzaski, podmuch, odrywa się część ogonowa. Błysk, wielki huk, głośnie trzaski itd. – mówił Macierewicz. – I wreszcie 53 świadków, którzy słyszeli lub widzieli eksplozję. Oni są tu przywołani. Każdy z imienia i nazwiska wskazany w naszej analizie, którą można na naszej stronie internetowej obejrzeć. (…) W 90 procentach są to świadkowie, których dotychczas prokuratura nie zna i nie przesłuchała. Obawiam się, że można też powiedzieć, że nie tylko nie przesłuchała, ale nawet nie próbowała przesłuchać – zaznaczył poseł PiS.

Jak stwierdził, materiał komisji został przekazany prokuraturze. Macierewicz dodał, że 10 kwietnia 2015 r. zostanie opublikowany raport, podsumowujący dotychczasowe wysiłki zespołu.

W upublicznionej w piątek analizie można znaleźć m.in. relacje obecnego rzecznika MSZ Marcina Wojciechowskiego, który w kwietniu 2010 r. był korespondentem „Gazety Wyborczej” w Rosji i miał relacjonować wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńsk.

Nagranie z konferencji można obejrzeć na stronie telewizji Gazeta Polska VD.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Piotrowski, Piłka i Hambura startują do PE

  

Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Marian Piłka i Stefan Hambura są wśród kandydatów KW Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi w wyborach do PE. Komitet stworzyły partie: Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Komitet Wyborczy Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi został zrejestrowany w czwartek. O oficjalnym rozpoczęciu kampanii przedstawiciele komitetu poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

- Chcemy, żeby katolicy i chrześcijanie od tej pory nie byli traktowani w Unii Europejskiej jak obywatele drugiej, bądź trzeciej kategorii. Chcemy działać na rzecz społeczeństwa polskiego - wzmacniać nasz głos i nie pozwolić na to, aby Unia Europejska nas ogrywała, aby podnosiła nam ceny prądu, bądź wpływała na nasze życie w sposób niekorzystny - oświadczył lider Ruchu Prawdziwa Europa, europoseł Mirosław Piotrowski.

Z kolei prezes ZChR Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, że „wartości chrześcijańskie są bardzo często ośmieszane, spychane na margines, ale też zwalczane”. Zapewnił, że sojusz trzech chrześcijańskich partii oprze swoje działania na czterech filarach: „bezkompromisowej obronie” życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zdecydowanej obronie rodziny i małżeństwa „rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny”, „bezkompromisowemu przeciwstawieniu się” ideologii gender oraz przeciwstawianiu się „nowej islamizacji Europy”.

Na listach wyborczych Komitetu będą m.in. Piotrowski na Lubelszczyźnie, Rogalski w Małopolsce i Świętokrzyskiem oraz wiceprezes Prawicy RP Marian Piłka na Mazowszu. Wystartują też poseł Jan Klawiter i wiceprezes Prawicy RP Bogusław Kiernicki. O głosy na Śląsku będzie zabiegał mec. Stefan Hambura.

Hambura zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany do PE, to nadal będzie zajmował się „sprawami polskich dzieci, które są odbierane polskim rodzicom” przez Jugendamty. Zaznaczył, że problem ten dotyczy nie tylko Niemiec, ale i innych państw, w tym Norwegii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl