Awantura w Sejmie. „Lawirantka” i „pijak” - takie wyzwiska padały z mównicy. ZOBACZ FILM

  

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl pod osłoną nocy Sejm przyjął nowelizację prowadzącą do likwidacji czterech kopalni na Śląsku. Przebieg nocnego posiedzenia był niezwykle burzliwy, z sejmowej mównicy padły nawet wyzwiska.

W dyskusji przed głosowaniem poseł PiS Grzegorz Tobiszowski tłumaczył, że sytuacja, w której w dąży się do likwidacji czterech dużych kopalni jest bardzo poważna. Polityk skrytykował też prace parlamentu pod osłoną nocy.

- Nie godzi się w 72 godziny procedować takiej ustawy (...) Wcześniej było zaniedbanie właściciela i wprost grabież nastąpiła w majątkach górnictwa  - mówił poseł PiS.

Następnie polityk wystąpił z apelem do posłów koalicji, aby zagłosowali przeciw nowelizacji.

- Panie i Panowie posłowie! Jeszcze mamy możliwość zagłosowania przeciw. Proszę i wołam i szukam 20 sprawiedliwych i odważnych, który powiedzą „nie”. Szukam ich w ławach PO i PSL, którzy odważą się nie popierać tej ustawy, by na Śląsku była przyszłość! - apelował Tobiszowski.

ZOBACZ FILM:

 
Do prawdziwej awantury doszło jednak, gdy na sejmową mównicę wszedł poseł Kongresu Nowej Prawicy Przemysław Wipler. A wszystko zaczęło się od słów posła SLD:

- Odrzucone zostały wszystkie poprawki SLD. Próbowaliśmy poprawić ustawę, która nie jest do poprawienia. Pani premier, lady Thatcher, ta ustawa jest dopchnięta kolanem - mówił Zbyszek Zaborowski z SLD.

Po tych słowach Wipler wyraźnie oburzony zaapelował, aby nie porównywać Kopacz do Thatcher i nazwał polska premier „lawirantką”.

- Apeluję, abyście nie porównywali Żelaznej Damy, lady Thatcher do tej lawirantki, do tej kobiety, która kłamie, oszukuje... oszukała Ślązaków. Do osoby, która jest odpowiedzialna za to, że teraz ginie Śląsk  (...) Jak długo będziecie dawali się oszukiwać, okłamywać i głosować na ludzi, którzy niszczą nasz kraj? - mówił poseł Przemysław Wipler.

Po tych słowach na sali rozległy się okrzyki niezadowolenia, a politycy PO zaczęli skandować pod adresem Wiplera: „Pijak! Pijak!”. Do akcji włączył się również marszałek Sikorski.

- Ja znałem lady Margaret Thatcher. Pan nie jest politykiem jej wymiaru - powiedział do Wiplera Radosław Sikorski.
 
- Jestem przekonany, że Margaret Thatcher nie wyłudzałaby co miesiąc 3 tys. złotych na kilometrówki, mając samochód służbowy i ochroniarzy – ripostował Przemysław Wipler.
ZOBACZ FILM


ZOBACZ TRANSMISJĘ Z NOCNYCH OBRAD SEJMU:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,sejm.tv


Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl