Niezalezna.pl nadal liderem wśród prawicowych portali

  

Wirtualnemedia.pl opublikowały zestawienie najpopularniejszych polskich witryn tematycznych w listopadzie 2014 roku. Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że najchętniej czytanym konserwatywnym portalem internetowym jest niezalezna.pl.

Według Gemiusa, w listopadzie ubiegłego roku odwiedziło nas 708 220 realnych użytkowników. Tym samym wyprzedziliśmy portal wPolityce.pl, na który w tym samym miesiącu zajrzało 610 216 realnych użytkowników, czyli o prawie sto tysięcy mniej.

Z kolei według danych Google Analytics, w czasie od 21 listopada do 21 grudnia odwiedziło nas 2 089 289 unikalnych użytkowników! W tym samym czasie liczba odsłon wyniosła 26 929 475!
 
Naszą pozycję lidera pośród portali prawej strony potwierdza również serwis alexa.com, zajmujący się badaniem ruchu na portalach internetowych – niezalezna.pl znalazła się tam na 141. miejscu, a portal wPolityce.pl na miejscu 147.
 
Podobnie jest z „polubieniami” naszego profilu na Facebooku. Niedawno przekroczyliśmy 74 tys. „lajków”. Portal wPolityce.pl ma ich 53 tys.
 
Natomiast na Twitterze obserwuje nas 7438 osób, a wPolityce.pl ma 5801 obserwujących.

Jednocześnie przypominamy, że Strefa Wolnego Słowa to nie tylko portal niezalezna.pl. Zachęcamy również do zaglądania na strony vod.gazetapolska.pl, czyli Niezależna Telewizja Drugiego Obiegu; gazetapolska.pl, portal tygodnika Gazeta Polska; gpcodziennie.pl, strona dziennika Gazeta Polska Codziennie i panstwo.net – strona miesięcznika Nowe Państwo. Wszędzie tam znajdziecie Państwo rzetelne informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie, napisane przez naszych dziennikarzy i komentatorów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,wirtualnemedia.pl


Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl