- Okazuje się, że Jerzy Owsiak znajduje się pod parasolem ochronnym wielu mediów, które nie są w stanie relacjonować najbardziej oczywistych faktów, które dzieją się na ich oczach, w obecności ich kamer. Fakt nieobecności na portalach informacji o wyrzuceniu Michała Rachonia z konferencji WOŚP jest dla mnie ponurym świadectwem stanu polskich mediów. Kolejnym, które pokazuje, że daleko nam w Polsce do normalnej demokracji, normalnej wolności słowa, rzetelności w kwestii informowania opinii publicznej – stwierdził Jan Pospieszalski w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Dziennikarz Telewizji Republika został wyrzucony z konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Dlaczego firma Mrówka Cała nie udostępniła dokumentacji w sprawie Matka Kurka Jerzy Owsiak. Powołaliście państwo również nową spółkę – Jasna Sprawa. Dlaczego zawiesiliście działalność Mrówki Całej?" – pytał Michał Rachoń. Następnie został wypchnięty przez ochroniarzy Jurka Owsiaka. CZYTAJ WIĘCEJ
 
- Ze strony niezalezna.pl dowiedziałem się, że taki incydent miał miejsce. Wszedłem później na portal Telewizji Republika i widziałem bardzo poruszającą scenę fizycznego ataku na dziennikarza. Ku mojemu zdziwieniu brakowało jej na najważniejszych portalach – mówił nam Jan Pospieszalski.
 
- Najistotniejsze jest to - podkreśla publicysta - że na ważnej konferencji prasowej, gdzie było bardzo dużo dziennikarzy i fotoreporterów incydent wyproszenia dziennikarza, który zadaje merytoryczne pytania dotyczące jawności i przejrzystości rozliczeń fundacji, która od dwudziestu lat dysponuje setkami milionów złotych został kompletnie przemilczany w najważniejszych polskich portalach – powiedział Jan Pospieszalski.

Czy to wydarzenie stało się nieważne, nieistotne? – ironizuje publicysta.
 
- Wyrzucenie dziennikarza z konferencji prasowej za to, że zadaje niewygodne pytanie jest gwałtem na wolności słowa i dostępie do informacji. To skandal - dodaje.
 
Według Jana Pospieszalskiego w ten właśnie sposób nie każdy Polak ma możliwość wyrobienia sobie zdania na temat Jerzego Owsiaka.