TYLKO U NAS! Cała rozmowa Sikorski - Rostowski. 6 godzin nagrania!

  

JAKO PIERWSI publikujemy pełne - około sześć godzin - nagranie rozmów pomiędzy Radosławem Sikorskim a Jackiem Rostowskim, dwoma byłymi ministrami rządu Donalda Tuska.

Na jednym z amerykańskich serwerów dostępne są cztery pełne nagrania, które jedynie we fragmentach w czerwcu 2014 r. ujawnił tygodnik „Wprost”. Od około rana link do serwera, na którym były rozmowy polskich urzędników i ministrów nie działa. Powodem utrudnień jest przeciążenie serwera z powodu dużej liczby odwiedzających.

Do dziś, żadna z rozmów nie została jeszcze nigdy w całości ujawniona. Portalu niezalezna.pl publikuje je bez montażu.

Jednym z wątków rozmowy Sikorski = Rostowski nie poruszonych przez "Wprost" jest sprawa zagranicznych nieruchomości kontrolowanych przez PSL. Radosław Sikorski, pełniąc funkcję ministra spraw zagranicznych, dążył do zlikwidowania kilkudziesięciu siedzib Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji na całym świecie, kontrolowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe - (POSŁUCHAJ NAGRANIA).  Dzisiaj Janusz Piechociński napisał jednoznacznie: "Zablokowałem to skutecznie".

Jak już dzisiaj informowaliśmy na ujawnionych przez portal niezalezna.pl nagraniach pojawia się m.in. opisywany przez „Gazetę Polską Codziennie” wątek dotyczący koncepcji likwidacji siedzib Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. Poza tym Radosław Sikorski zastanawia się, co zostawi po sobie w MSZ-ecie i kto przejmie po nim stanowisko. Jak stwierdza, chciałby jedynie, by resort przejął po nim „ktoś rozsądny, kto nie rozp…li wszystkiego”

WAŻNA UWAGA TECHNICZNA Publikujemy nagranie bez żadnej ingerencji redakcji, czyli bez montażu. Trwa więc sześć godzin, a pomiędzy rozmowami zdarzają się przerwy w rozmowie, nierzadko wiele minut. Na przykład gdy rozmówcy wychodzą z restauracyjnej sali, ale później do niej wracają lub na początku nagrania, gdy jeszcze rozmowa się nie rozpoczęła.. Nie ma zamontowanego także "licznika".

NIEZNANA ROZMOWA DWÓCH ZAUFANYCH MINISTRÓW TUSKA - KLIKNIJ ZDJĘCIE
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Trzy miesiące aresztu dla nożownika

zdjęcie ilustracyjne / 3839153 CC0

  

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) na wniosek miejscowej prokuratury aresztował dziśna trzy miesiące 33-latka podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa policjanta, a na dwa miesiące - 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb. Młodszy mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariusza przed jednym ze sklepów.

O decyzji buskiego sądu poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, sędzia Tomasz Durlej.

- Wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i czynną napaść na funkcjonariusza policji zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, ustalając iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że dopuścił się zarzucanego mu czynu, a czyn – w szczególności ten dotyczący usiłowania zabójstwa – jest zagrożony surową karą, i to jest samodzielna przesłanka do zastosowania tego środka

– opisywał sędzia Durlej.

W niedzielę 33-letni Łukasz Sz. z Buska-Zdroju usłyszał w tutejszej prokuraturze dwa zarzuty. Jak informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, pierwszy zarzut dotyczy usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na niego oraz wywierania wpływu na czynności służbowe i spowodowania u niego obrażeń ciała. Drugi zarzut jest związany ze znieważeniem innego funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego czynności służbowych. Podejrzany nie przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Drugiego z zatrzymanych sąd aresztował na dwa miesiące. 37-letni Łukasz W. z Kielc, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec klientki sklepu, przed którym interweniowali policjanci. Mężczyzna także nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Łukaszowi Sz. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a Łukaszowi W. - kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów. W trakcie szamotaniny jeden z policjantów dwukrotnie został dźgnięty nożem w plecy, a drugi doznał rozcięcia dłoni. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z zatrzymanych to buski radny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl