Dwutygodniowe dziecko było uczestnikiem poprzedniej pielgrzymki i w tym roku, ta młoda osoba, przyjmie chrzest. Po mszy św. w ramach dziękczynienia będzie przekazanie Testamentu Polski Walczącej przez kombatantów z różnych organizacji. To dla nas wielkie wydarzenie - mówi portalowi niezalezna.pl ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin i organizator VII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, która odbędzie się 10 stycznia.

Jaki jest cel tegorocznej pielgrzymki?
Cel jest ten sam co w poprzednich latach. To zawierzenie całego 2015 roku Matce Najświętszej, różnego typu działań kibiców na niwie patriotycznej czy charytatywnej. Pokazujemy również pozytywny obraz polskiego kibica.

Co się będzie działo podczas pielgrzymki?
Jej program będzie bardzo bogaty. Rozpocznie się mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, podczas którego odbędzie się chrzest jednego z kibiców. Dwutygodniowe dziecko było uczestnikiem naszej poprzedniej pielgrzymki i w tym roku, ta młoda osoba, przyjmie chrzest. Po mszy w ramach dziękczynienia będzie przekazanie Testamentu Polski Walczącej przez kombatantów z różnych organizacji. To jest dla nas wielkie wydarzenie. W Sali Ojca Kordeckiego będzie też wykład Tadeusza Płużańskiego. Na Wałach Jasnogórskich odbędzie się tradycyjna prezentacja transparentów kibicowskich, która będzie poświęcona Ziemiom Odzyskanym. Na zakończenie będzie występ zespołu "Forteca" poświęcony rotmistrzowi Pileckiemu.


Plakat tegorocznej pielgrzymki

Dlaczego wybrzmi właśnie pamięć o Ziemiach Odzyskanych?
Chcemy w ten sposób uczcić rocznicę powrotu Ziem Piastowskich do Polski i symbolicznie podziękować tym, którzy budowali tam polskość w minionych latach.

Na Pielgrzymce będzie również promocja książki księdza „Moja Polska kibolska”.
To zbiór moich wypowiedzi z ostatnich lat dotyczących środowiska kibicowskiego, w tym wywiady, które ze mną przeprowadziłeś. Będzie można nabyć też wiele innych ciekawych wydawnictw, będą szaliki "Wilno-Lwów" jako cegiełki pomocy dla Polaków na Wschodzie i tradycyjna zbiórka funduszy na funkcjonowanie klubu "Pogoń" Lwów.