​Papież Franciszek: Świat potrzebuje czułości

  

Papież Franciszek wprowadził w środę 1,2 miliarda katolików w Boże Narodzenie. Podczas pasterki wzywał wiernych, by pozwolili Bogu prowadzić ich życie. - Boże przesłanie pokoju jest silniejsze niż ciemność i korupcja – mówił papież.
 
78-letni Franciszek poprowadził uroczystą pasterkę dla tysięcy ludzi w Bazylice Świętego Piotra. To drugie Boże Narodzenie Franciszka jako papieża.
 
- Świat naznaczony przemocą, wojnami, nienawiścią i prześladowaniami potrzebuje czułości – mówił papież. - Boże Narodzenie to czas, w którym należy pamiętać, że Boże przesłanie pokoju jest silniejsze niż ciemność i korupcja – podkreślał w homilii.
 
- W obliczu niemowlęcia postawmy sobie pytanie: „Czy pozwalam, aby Bóg mnie kochał?" „Czy mamy odwagę, aby powitać z czułością trudności i problemy tych, którzy są blisko nas ...?"
 
- Jak bardzo świat potrzebuje dziś czułości! - podkreślał papież.
 
W czwartek rano, papież wygłosi z balkonu Bazyliki Świętego Piotra uroczyste Bożonarodzeniowe błogosławieństwo „Urbi et Orbi" (miastu i światu).
 
Przed papieżem pracowity rok. Zaplanowanych ma kilka wyjazdów zagranicznych, w tym do Sri Lanki i Filipin w styczniu. Oczekuje się, że odwiedzi również Afrykę, Stany Zjednoczone i Amerykę Łacińską – podaje huffingtonpost.com.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,huffingtonpost.com,nbcnews.com


Wczytuję komentarze...

Odblokowana dk nr 12 między Sulejowem a Opocznem

/ Kondzio1990; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Droga krajowa nr 12 między Sulejowem a Opocznem została odblokowana po wypadku, w którym pięć osób zostało rannych.

Późnym popołudniem w miejscowości Kozenin zderzyły się dwa samochody osobowe i ciągnik rolniczy. Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl