Sąd dostał 3,5 tysiąca kopii protestu

  

Sąd najwyraźniej chciał zniechęcić do składania protestu wyborczego nakazując Maciejowi Białeckiego z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, złożenie 3585 kopii dokumentu. I dzisiaj... dostał, choć trudno zrozumieć, po co sądowi tyle makulatury.

Dwa dni temu portal niezalezna.pl informował, że sąd w Warszawie nakazał autorom protestu wyborczego „złożenie 3.586 odpisów wniosku dla przewodniczących 3.585 komisji wyborczych w województwie mazowieckim (…)”. I to w terminie 7 dni.

Żądanie sądu absurdalne, ale...
"Dziś o godz. 13:00, Maciej Białecki z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej wraz ze swoimi współpracownikami złożył w biurze podawczym Sadu Okręgowego w Warszawie 3585 kopii protestu wyborczego" - podał serwis isrodmiescie.pl

A później sędziowie narzekają, że mają tyle pracy i nie są szanowani. Jeśli mają takie pomysły, trudno się dziwić.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,isrodmiescie.pl


Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl