​Nie będzie sowieckiego pomnika w Krakowie

  

Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie nie powstanie pomnik upamiętniający czerwonoarmistów. Pomysł Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego został odrzucony przez polskie władze.
 
Jak informuje RMF FM, odpowiedź Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa została przekazana ambasadzie rosyjskiej w Warszawie.

Wojewoda małopolski nie może pozytywnie odpowiedzieć na propozycję ambasady rosyjskiej” – cytuje fragment listu agencja Ria Novosti. Polska odmówiła argumentując, że pochowani są tam nie tylko jeńcy Armii Czerwonej, ale także inni żołnierze. Ich liczby bez badań ustalić nie można. Wojewoda zaproponował stronie rosyjskiej ustawienie tymczasowej tablicy informującej o pochowanych tam jeńcach.

Rosjanie rozpoczęli publiczną zbiórkę pieniędzy na pomnik „Zamęczonych w polskich obozach śmierci” w październiku tego roku. Pieniądze zbierało Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne, założone dwa lata temu dekretem Władimira Putina. Rosjanie chcieli, aby pomnik stanął na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Towarzystwem kieruje Władimir Medinskij, który jest też rosyjskim ministrem kultury.
 
Według Rosjan, na cmentarzu ma być pochowanych ponad 1200 czerwonoarmistów, którzy zmarli w obozie jenieckim po wojnie w 1920 roku.

Jak twierdzi rosyjska propaganda, bolszewicy po rozgromieniu ich pod Warszawą trafili do „polskich obozów koncentracyjnych” lub „polskich obozów śmierci” oraz, że w obozach zginęło i zostało zamęczonych nawet 60 tysięcy jeńców. Żadna z tych informacji nie jest prawdziwa. 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl