Iłłarionow w „Gazecie Polskiej”: Brzeziński należy do „szóstej międzynarodówki Putina”

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Trzy NIE dla Ukrainy Zbigniewa Brzezińskiego są kompatybilne ze stanowiskiem prezydenta Rosji Władimira Putina. To „3xNIE” godzi w interesy Ukrainy i zdecydowanej większości Ukraińców – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską” Andriej Iłłarionow. Ekonomista wyjaśnia, dlaczego umieścił byłego doradcę prezydenta Cartera na liście członków „Putinternu”, czyli „szóstej międzynarodówki Putina”.
 
Już jutro w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” ukaże się wyjątkowy wywiad Olgi Alehno z byłym doradcą ekonomicznym Władimira Putina, światowej sławy politologiem – Andriejem Iłłarionowem.
 
„(…) o Zbigniewie Brzezińskim mawia się, że jest mądry, ostrożny i precyzyjny w formułowaniu swoich przemyśleń. A to, co zaproponował sprowadzało się do „3 x NIE dla Ukrainy”. NIE dla dostarczania broni, NIE dla członkostwa w UE i NIE dla Ukrainy w NATO. Nie wnikam, co natchnęło Brzezińskiego do takiego postawienia rzeczy. Nie interesuje mnie czy doradził mu to osobiście Władimir Putin, przekazał przez pośredników, czy też Brzeziński sam doszedł do pewnych wniosków. Faktem jest natomiast, że wszystkie założenia Brzezińskiego są kompatybilne ze stanowiskiem samego prezydenta Rosji. To „3xNIE” godzi w interesy Ukrainy i zdecydowanej większości Ukraińców. (…)” - mówi Iłłarionow w "GP".
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska


Wczytuję komentarze...

Uwaga na burze! IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/aiacPL

  

IMGW wydał dzisiaj wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w woj. lubuskim i zachodniej części woj. wielkopolskiego. Na tych obszarach prognozuje się burze z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW wydał również komunikat meteorologiczny dla południowych powiatów woj. zachodniopomorskiego. Od zachodu znad Niemiec w kierunku wschodnim przemieszcza się strefa opadów deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów wynosi lokalnie do 10 mm w ciągu godziny. Mogą wystąpić także burze z porywami wiatru o prędkości do 70 km/h. Komunikat dotyczy Szczecina oraz powiatów: pyrzyckiego, polickiego, choszczeńskiego, drawskiego, myśliborskiego, stargardzkiego, wałeckiego i gryfińskiego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl