BOR przyznaje: wydawaliśmy polecenia fotografom robiącym zdjęcia Ewy Kopacz

  

Rzecznik Biura Ochrony Rządu zareagował na tekst niezalezna.pl o tym, że na wieczorze wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz BOR odsuwał fotografów robiących "niekorzystne" zdjęcia Ewie Kopacz. Ale według rzecznika BOR działania funkcjonariuszy podyktowane były... względami bezpieczeństwa.

"Wczoraj na wieczorze wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz fotoreporterzy, którzy byli posądzani o robienie niekorzystnych zdjęć Ewy Kopacz, byli odsuwani przez BOR" - poinformował na Twitterze znany fotograf i laureat Grand Press Photo Jakub Szymczuk. "Jeszcze czegoś takiego nie było, odkąd pracuję" - dodał, tłumacząc, że funkcjonariusze BOR interweniowali m.in. wobec dziennikarzy robiących Ewie Kopacz zdjęcia "z dołu".

Na naszą publikację o tym zdarzeniu zareagował rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz. Przyznał, że funkcjonariusze BOR wydawali polecenia fotoreporterom. Uzasadnienie tych skandalicznych działań jest jednak kuriozalne. "Polecenia funkcjonariuszy BOR podyktowane są wyłącznie względami bezpieczeństwa i nie należy łączyć ich z jakością pracy fotografów" - napisał rzecznik Biura Ochrony Rządu. Nie dodał jednak, w jaki sposób fotografowie robiący zdjęcia pani premier z "niewłaściwych" pozycji zagrażali jej bezpieczeństwu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl