„Nie” dla promocji satanizmu i aborcji

Świąteczna kampania Empiku, w której udział wzięli satanista Adam „Nergal” Darski oraz znana ze swoich aborcji Maria Czubaszek, z każdym dniem zyskuje coraz więcej przeciwników.

screen twitter
Świąteczna kampania Empiku, w której udział wzięli satanista Adam „Nergal” Darski oraz znana ze swoich aborcji Maria Czubaszek, z każdym dniem zyskuje coraz więcej przeciwników. Do tej pory w protest przeciwko promocji antychrześcijańskich wartości pod świątecznym szyldem włączyło się ponad 35 tys. internautów, a liczba ta wciąż rośnie.

W ciągu zaledwie kilkunastu dni strona „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku” zgromadziła ponad 35 tys. osób. Dlaczego aż tyle ludzi zdecydowało się bojkotować sieć sklepów? Chodzi o kampanię, w której do świątecznych zakupów zachęcają m.in. Adam Darski, wokalista blackmetalowego zespołu oraz znana ze swoich dwóch aborcji Maria Czubaszek. Mimo licznych protestów władze Empiku idą w zaparte i nie zamierzają wycofać się z akcji. „W naszych reklamach żaden z zaproszonych artystów nie wygłasza obraźliwych słów, nie ma tam wulgaryzmów. Mówią tylko w sposób neutralny o produktach z naszej oferty” – tłumaczą mętnie przedstawiciele sieci.

To nie przekonuje jednak oburzonych klientów. „Głupia decyzja, żeby zaangażować w świąteczną promocję osoby, które są zaprzeczeniem wszystkiego, co święta reprezentują” – napisał na stronie sklepu internauta o pseudonimie Kubas Peter. Podobnego zdania jest Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro - Prawo do Życia, która jest inicjatorem akcji protestacyjnej. – Chcemy uświadomić potencjalnym kupującym, że Empik posługuje się, ale i wspiera ludzi, którzy mówią, że aborcja to dobra rzecz. Zachęcam do włączenia się w akcję wszystkich, którzy nie uważają, że Boże Narodzenie jest dobrą okazją do promocji satanizmu i aborcji – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską VOD”.

Swój sprzeciw wobec skandalicznych działań sieci możemy wyrazić również za pośrednictwem strony www.citizengo.org. „Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że rezygnuję wraz z rodziną ze zrobienia tegorocznych świątecznych zakupów w sieci Empik” – czytamy w treści apelu. Do tej pory pod protestem podpisało się ponad 20 tys. internautów.

Cały tekst w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo