Iłłarionow: Co powiedzą, kiedy dywersja Rosji przeciwko Polsce stanie się faktem?

– Obecnie niektórzy przekonują Was, że prowokacje i dywersje nie są możliwe przeciwko Łotwie, Estonii, Litwie, Polsce i tak dalej. Kiedy to się stanie faktem – co powiedzą wtedy?

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
– Obecnie niektórzy przekonują Was, że prowokacje i dywersje nie są możliwe przeciwko Łotwie, Estonii, Litwie, Polsce i tak dalej. Kiedy to się stanie faktem – co powiedzą wtedy? – pyta Andriej Iłłarionow w rozmowie z Olgą Alehno.

Już w najbliższym numerze tygodnika „Gazeta Polska” ukaże się wyjątkowy wywiad z byłym doradcą ekonomicznym Władimira Putina, światowej sławy politologiem – Andriejem Iłłarionowem.

W rozmowie z Olgą Alehno Iłłarionow odsłania m.in. kulisy wydarzeń światowej polityki.

W 2008 r., ówczesna sekretarz stanu USA pani Condoleezza Rice, kiedy przyleciała do Tbilisi na miesiąc przed rosyjska agresją przeciwko Gruzji, mówiła panu Micheilowi Saakaszwilemu: – „Znam Rosjan. Oni nigdy tego nie zrobią”. – „Proszę Pani, ale oni już ściągają wojska. Wiemy o tym” – odpowiedział Saakaszwili. – „Nie, nie, nie. Tego nigdy nie będzie. Ja ich znam” – uspokajała Rice. – „Ale jeżeli oni się wtargną? Co będzie wtedy?” – pytał dalej prezydent Gruzji. Na co usłyszał: – „Proszę nie fantazjować. Tego nie będzie nigdy”. Miesiąc po tej rozmowie, rosyjskie wojska wtargnęły. Później część przedstawicieli zachodu mówiła, że agresja Rosji nie jest możliwa w stosunku do Ukrainy. (…) Obecnie niektórzy przekonują Was, że prowokacje i dywersje nie są możliwe przeciwko Łotwie, Estonii, Litwie, Polsce i tak dalej. Kiedy to się stanie faktem – co powiedzą wtedy? – pyta Iłłarionow.

Całą rozmowę przeczytacie w najbliższym środowym numerze tygodnika „Gazeta Polska”! Tego wywiadu nie można przegapić!
 

 

Źródło: niezalezna.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo