​W Europie wiosną wybuchną zamieszki islamskie – alarmuje były doradca Putina

  

Kraje i narody europejskie nie powinny być zaskoczone, jeśli wiosną w przyszłym roku, pojawi się rodzaj masowego ruchu islamistycznego, islamska wiosna w Europie destabilizująca państwa Europy – powiedział na antenie Telewizji Republika Andriej Iłłarionow, były doradca, reprezentant Władimira Putina na spotkaniach grupy G20.
 
Głównym tematem rozmowy była trwająca na Ukrainie wojna. Zdaniem Iłłarionowa wybuchła ona w momencie wkroczenia Rosji na Ukrainę, a która w istocie jest wojną, do której Moskwa przygotowywała się od 11 lat. 
 
Andriej Iłłarionow to człowiek pochodzący z Petersburga (miasta w którym rozpoczęła się polityczna kariera Władimira Putina), naukowiec, doradca ekonomiczny pod koniec lat 90, i na początku 2000 roku. Przez wiele lat był reprezentantem Władimira Putina na spotkaniach grupy G20. Od kilku lat uciekinier z Federacji Rosyjskiej, mieszka obecnie w Waszyngtonie. 

Niepokojące jest to, co Iłłarionow, z którym rozmawiał Michał Rachoń, mówił na temat Europy.
 
- Kraje i narody europejskie nie powinny być zaskoczone, jeśli wiosną w przyszłym roku pojawi się rodzaj masowego ruchu islamistycznego, islamska wiosna w Europie destabilizująca państwa Europy. Skonsumuje ona energię i uwagę liderów europejskich w czasie, kiedy Władimir Putin będzie próbował dokończyć swoje neoimperialne projekty – powiedział. Zwracając uwagę, że działania ISIS odwracają uwagę od agresji Rosji na Ukrainie. A eskalacja działań islamistów w Europie całkowicie skoncentruje uwagę zachodnich społeczeństw.

Sugeruje Pan, że taki ruch wywołany będzie przez Rosję?
Tylko ostrzegam, że jeśli się to stanie na zachodzie Europy, to społeczeństwa Zachodu nie powinny być specjalnie zaskoczone i zszokowane.
 
Z kolei wczoraj wieczorem informowaliśmy, że Iłłarionow był również gościem porannego pasma TVN. I zaskoczył prowadzących audycję.
- Nadal nie wiemy dlaczego samolot, który spadł z wysokości 50 metrów, rozpadł się na tak małe kawałki, na tak dużym terytorium – mówił były doradca Putina w TVN. CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz całą rozmowę
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Co warto wiedzieć o Memorial Day? Waszyngton - miejsce, które trzeba odwiedzić!

/ fot. Małgorzata Schulz/niezalezna.pl

  

W nadchodzący poniedziałek cała Ameryka będzie obchodzić (Memorial Day), święto upamiętniające tych, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. To długi weekend, podczas którego warto odwiedzić miejsca takie, jak Waszyngton. Zwiedzanie stolicy USA położonej pomiędzy stanami Maryland i Wirginia, to niewątpliwie najlepsza lekcja historii.

Główną atrakcją turystyczną Waszyngtonu obok Białego Domu, Biblioteki Kongresu, kompleksu muzeów Smithsonian jest Kapitol.

Amerykański parlament jest położony na wzgórzu Kapitol i otoczony malowniczym parkiem. Tutaj często odbywają się koncerty, wystawy oraz uroczystości z okazji obchodów świąt państwowych.

Jak podają rządowe statystki do stolicy USA rocznie przybywa około 19 milionów turystów, którzy wydają tam przynajmniej 7 miliardów dolarów. Jest to znaczący zastrzyk w budżecie miasta i pozwala władzom na utrzymanie niższych podatków w Dystrykcie Kolumbia.

Do stolicy przybywają liczne wycieczki szkolne aby tutaj uczyć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich jak w stanach działa proces legislacyjny.

W kolejce do zwiedzania Kapitolu nieraz trzeba czekać nawet kilka godzin. Można zarejestrować się przez internet aby uniknąć kolejek. Parlament USA otwarty jest dla zwiedzających od godziny 8:30 rano do 16:30.

Waszyngton to miejsce skrajnych warunków klimatycznych, ostrych zim kiedy to temperatura spada nawet do minus 15 stopni Celsjusza i upalnych letnich miesięcy kiedy temperatury dochodzą do 38 stopni Celsjusza. W lutym siedziba kongresu była zamknięta z powodu śnieżycy przez 4 dni.
Temu regionowi nie obce są tornada. Trzy dni temu ewakuowano pracowników kongresu z powodu zagrożenia nadchodzącym tornadem, które przeszło obok Kapitolu.

Jednak statystyki pokazują, że nawet ekstremalne warunki pogodowe nie odstraszają turystów.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl