Ponad tydzień od wyborów samorządowych. W Strasburgu europosłowie PSL świętują wynik ich ugrupowania. Przy okazji spiskują przeciwko prezesowi Ludowców. Taki wniosek nasuwa się po przesłuchaniu nagrania rozmowy Jarosława Kalinowskiego, Krzysztofa Hetmana, Czesława Siekierskiego, do którego dotarł portal niezalezna.pl.

Wczoraj opublikowaliśmy fragmenty rozmowy europosłów PSL. Dzisiaj udało nam się rozszyfrować więcej słów oraz osoby uczestniczące w nagraniu (tutaj wczorajszy tekst).

Działacze PSL idą do jednego z tureckich barów. Wśród nich jest były prezes partii Jarosław Kalinowski, krakowski europoseł Czesław Siekierski oraz, co dodaje pikanterii całej sprawie, obecny wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Hetman oraz europoseł Ludowców.

Rozweseleni rozmówcy kpią z Janusza Piechocińskiego, a momentami nawet wulgarnie go obrażają. Nastroje są wyśmienite, ale i niechęć do szefa nie zmalała.
– Nic się nie zmieniło. Jak był prezes chu...y, tak jest dalej. Przeje...e – mówi do Kalinowskiego jeden z działaczy.

Liderzy Ludowców mówią o złożeniu wniosku. Jakiego? Biorąc pod uwagę Kalinowskiego jako kandydata PSL w wyborach prezydenckich, to równoznaczne z wotum nieufność wobec Piechocińskiego.

OBEJRZYJ NAGRANIE