J. Kaczyński: sprawa PKW powinna być dokładnie zbadana przez komisję śledczą

W trakcie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zaproponował, aby wyborcy jeszcze raz otrzymali karty do głosowania z tymi samymi kandydatami.

livestream.com/print screen
W trakcie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zaproponował, aby wyborcy jeszcze raz otrzymali karty do głosowania z tymi samymi kandydatami. Niepotrzebne byłoby wtedy tworzenie nowych list, zbieranie podpisów i cała przedwyborcza procedura. Wystarczyłoby jedynie powtórne oddanie głosu. 
 
Sprawa PKW powinna być dokładnie zbadana przez komisję śledczą i inne instytucje – podkreślał podczas konferencji w Krakowie lider Prawa i Sprawiedliwości. – Jeśli chcemy żyć w państwie demokratycznym, musimy się zająć sprawą PKW. Inaczej idziemy w stronę zmiany ustroju na białoruski – dodawał.
 
Jarosław Kaczyński, powołując się na propozycję jednego z konstytucjonalistów, powiedział, że Państwowa Komisja Wyborcza mogłaby przeprowadzić ponowne głosowanie. Nie wybory, z całą swoją przedwyborczą procedurą, a jedynie głosowanie. – Te same listy, ci sami kandydaci, tylko głosujemy jeszcze raz – wyjaśniał prezes PiS.

Kaczyński zaznaczył, że konstytucjonalista, omawiając swój pomysł, odwoływał się przy tym do analogicznej sytuacji w Sejmie. – Jak w Sejmie popsuje się aparatura elektroniczna to się zarządza reasumpcję głosowania. To jest taka reasumpcja i w tym wypadku – mówił Jarosław Kaczyński.
 
Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, takie rozwiązanie jest obecnie jedynym wyjściem z sytuacji, ponieważ wyniki ostatnich wyborów samorządowych „budzą, łagodnie mówiąc, najdalej idące wątpliwości”. – I dlatego nie mogą być uznane za wyniki, które oddają rzeczywiście wolę obywateli. Tutaj naprawdę każdy, kto choćby troszkę zna się na socjologii, wie, że wyniki badań exit polls są nieporównywalni bardziej wiarygodne – mówił Kaczyński.
 
Jednocześnie prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do udziału w drugiej turze wyborów. 

 

Źródło: twitter.com,rmf24.pl,niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo