​Garri Kasparow: Putin jak Hitler, w Europie może wybuchnąć wojna

  

Według Kasparowa, w rozwoju sytuacji w Rosji można dostrzec analogie do nazistowskich Niemiec. Podkreślił też, że opóźnianie podejmowania działań wobec Rosji może doprowadzić do niekontrolowanej eskalacji, włącznie z wystąpieniem najgorszego scenariusza, czyli otwartego konfliktu zbrojnego między Federacją Rosyjską a krajami NATO.

Jak informuje portal defence24.pl, podczas Warsaw Security Forum prezes Fundacji Praw Człowieka Garri Kasparow stwierdził, że Zachód musi być przygotowany na najgorsze scenariusze w odniesieniu do zachowania Rosji.

Kasparow określił działania Rosji jako desperacką walkę Władimira Putina o przetrwanie. Odniósł się przy tym bardzo krytycznie do traktowania Ukrainy jako strefy buforowej między Federacją Rosyjską a Sojuszem Północnoatlantyckim. Opisał również zagrożenie ze strony Rosji jako „rzeczywiste” i dotyczące Europy. Według niego, środki wdrażane przez NATO wobec Rosji mogą się okazać niewystarczające, aby zapobiec dalszej eskalacji kryzysu, łącznie z wybuchem konfliktu na pełną skalę.

Kasparow zaznaczył też, że w rozwoju sytuacji w Federacji Rosyjskiej można dostrzec analogie do nazistowskich Niemiec. Poparcie dla Władimira Putina po aneksji Krymu porównał do wsparcia, jakiemu udzielali Adolfowi Hitlerowi najwyżsi oficerowie w początkowym okresie jego rządów – podaje portal defence24.pl. Kasparow przypomniał jednocześnie, że Adolfa Hitlera można było powstrzymać w 1936 roku, a cztery lata później okazało się to niemożliwe.

Prezes Fundacji Praw Człowieka dodał, iż niezbędne jest podjęcie zdecydowanych kroków wobec Rosji, bo Putin, jak każdy dyktator, ma instynkt samozachowawczy i powstrzyma się od agresywnych działań tylko, jeżeli spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,defence24.pl


Wczytuję komentarze...

Uwaga! Lód na drogach

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Free-Photos

  

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; jazdę w ośmiu województwach utrudniać mogą opady deszczu - podaje w czwartek wieczorem GDDKiA. Przed oblodzeniem na drogach na Pomorzu, w Zachodniopomorskiem, w Kujawsko-Pomorskiem i w Wielkopolsce ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przed deszczem przestrzega podróżujących na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

W Małopolsce ponadto widoczność ograniczać może mgła. Jak wskazuje GDDKiA, szczególnie ślisko jest na drodze krajowej nr 65 między Ełkiem a Gołdapią na Warmii i Mazurach.

W czwartkowy wieczór w związku z oblodzeniem na drogach dla pięciu województw IMGW wydał ostrzeżenia 1 stopnia (najniższe w skali trzystopniowej), co oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zgodnie ze stanem na godz. 22 na drogach pracuje 20 pojazdów odśnieżających.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl