​Proces Ewy Stankiewicz

Sytuacja dot. zatrzymanych przez policję dziennikarzy jest dynamiczna i zmienia się z minuty na minutę.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Sytuacja dot. zatrzymanych przez policję dziennikarzy jest dynamiczna i zmienia się z minuty na minutę. Ewa Stankiewicz została wypuszczona z aresztu ze względów zdrowotnych. Jest już na wolności. Jej proces nie będzie odbywał się w trybie przyspieszonym, tylko normalnym. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się rozprawa dziennikarki. 

- Prawo i Sprawiedliwość wyraża sprzeciw wobec bezprawnego zatrzymania dziennikarzy podczas wczorajszej interwencji policji w budynku Państwowej Komisji Wyborczej - pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik PiS, Marcin Mastalerek (tutaj więcej szczegółów).

Niedawno informowaliśmy, że o godz. 17:00 w warszawskim sądzie rejonowym przy ulicy Marszałkowskiej 82 w sali 442 rozpocznie się proces dziennikarki Ewy Stankiewicz, zatrzymanej wczoraj w nocy w siedzibie PKW przy ul. Wiejskiej. Godzinę później przed sądem miał stanąć również Jan Pawlicki, dziennikarz Telewizji Republika. Później dowiedzieliśmy się, że o godzinie 17:00 dopiero spłynie do sądu wniosek w sprawie przesłuchania Ewy Stankiewicz, a jej rozprawa może się odbyć nawet o godz. 22:00. Najnowsze informacje są takie, że dziennikarka z powodów zdrowotnych została wypuszczona z aresztu. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się jej rozprawa.

RELACJA NA ŻYWO NA ANTENIE TELEWIZJI REPUBLIKA

W czwartek zajęto siedzibę Państwowej Komisji Wyborczej. Po północy interweniowała policja, która wyprowadzała osoby znajdujące się w sali konferencyjnej PKW. Wśród zatrzymanych dwunastu osób znaleźli się Ewa Stankiewicz, Jan Pawlicki – który wykonywał swoje obowiązki służbowe – oraz Grzegorz Braun.

Zatrzymanym mają zostać postawione zarzuty naruszenia miru domowego.

Protestujący żądali ustąpienia całego składu PKW i rozpisania nowych wyborów samorządowych. Na czele protestujących w siedzibie PKW byli Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun. Po proteście przeciwko manipulacjom wyborczym, który odbywał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej, kilkadziesiąt osób weszło do środka i zajęło budynek PKW. Informowaliśmy o tym wczoraj.

 Źródło: niezalezna.pl

 

MP,plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo