J. Kaczyński: skrócić kadencję samorządów i rozpisać nowe wybory

  

- Wybory powinny być przeprowadzone rzetelnie - stwierdził dzisiaj popołudniu prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uważa, że na nowo należy rozpisać wybory samorządowe, a kadencja wybrana w niedzielę skrócona. - Mamy poważny kryzys państwa, na który trzeba zareagować odpowiednimi zmianami.

Po skandalach związanych z niedzielnymi wyborami oraz pracą Państwowej Komisji Wyborczej, PiS zaproponowało pilne spotkanie szefów klubów parlamentarnych, aby znaleźć rozwiązanie sytuacji. Politycy Platformy Obywatelskiej i PSL, jak zwykle, uznali, że poszukiwanie recepty na złagodzenie skutków wyborczej afery, ich nie interesuje i się nie pojawili.

- To, co dziś się dzieje jest zagrożeniem dla systemu demokratycznego w Polsce - mówił Jarosław Kaczyński po rozmowach z Jarosławem Gowinem i Leszkiem Millerem. Dodając, że konieczne jest skrócenie kadencji samorządów, które zostały wybrane w niedzielę.

- Zgłosimy inicjatywę, aby przeprowadzić nowe wybory - podkreślił prezes PiS zwracając uwagę również na zachowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego i rolę jaką powinna odegrać głowa państwa. - Polska nie potrzebuje prezydenta notariusza, tylko prezydenta, które wykonuje swoje konstytucyjne obowiązki.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl