J. Kaczyński: skrócić kadencję samorządów i rozpisać nowe wybory

- Wybory powinny być przeprowadzone rzetelnie - stwierdził dzisiaj popołudniu prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uważa, że na nowo należy rozpisać wybory samorządowe, a kadencja wybrana w ni

Tomasz Adamowicz
- Wybory powinny być przeprowadzone rzetelnie - stwierdził dzisiaj popołudniu prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uważa, że na nowo należy rozpisać wybory samorządowe, a kadencja wybrana w niedzielę skrócona. - Mamy poważny kryzys państwa, na który trzeba zareagować odpowiednimi zmianami.

Po skandalach związanych z niedzielnymi wyborami oraz pracą Państwowej Komisji Wyborczej, PiS zaproponowało pilne spotkanie szefów klubów parlamentarnych, aby znaleźć rozwiązanie sytuacji. Politycy Platformy Obywatelskiej i PSL, jak zwykle, uznali, że poszukiwanie recepty na złagodzenie skutków wyborczej afery, ich nie interesuje i się nie pojawili.

- To, co dziś się dzieje jest zagrożeniem dla systemu demokratycznego w Polsce - mówił Jarosław Kaczyński po rozmowach z Jarosławem Gowinem i Leszkiem Millerem. Dodając, że konieczne jest skrócenie kadencji samorządów, które zostały wybrane w niedzielę.

- Zgłosimy inicjatywę, aby przeprowadzić nowe wybory - podkreślił prezes PiS zwracając uwagę również na zachowanie prezydenta Bronisława Komorowskiego i rolę jaką powinna odegrać głowa państwa. - Polska nie potrzebuje prezydenta notariusza, tylko prezydenta, które wykonuje swoje konstytucyjne obowiązki.
 

 

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo